۱۳۹۰ اسفند ۲۹, دوشنبه

article picture

گزارش دریافتی :پیام نوروزی جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان‌های رژیم ایران، که با تأکید بر لزوم تداوم راه مبارزه تا رهایی و آزادی، سال نو را به همه ایرانیان تبریک می‌گویند.


هم‌میهنان گرامی!
یکبار دیگر فرارسیدن عید نوروز باستانی که هزاران زندانی سیاسی در زندان‌های سراسر کشور مجبور هستند عید نوروز را در سلول‌ها بگذرانند، جا دارد پیشاپیش از سوی خود از سوی همه این عزیزان عید را به شما ملت بزرگ شاد باش بگویم.
که بیشتر به سوی سال نو می‌رویم وضعیت اقتصادی ـ اجتماعی، به شما مردم ایران به واسطه عملکرد دیکتاتوری مذهبی حاکم از همه زمان‌ها بدتر شده است. به‌ویژه که احمدی‌نژاد که مدعی است که می‌خواهد پول نفت را بر سفره‌های مردم ببرد. عملا همان سیاست‌های تحریم دوران هاشمی رفسنجانی را در دستور کار قرار داد، با این تفاوت که بسیار احساس گونه و نادرست به اجرا در آورد. برای اینکه منبعی برای تأمین هزینه‌های سنگین حکومت و طرح‌های بلند پروازانه‌اش نداشت بنابراین از یک سو، یک شبه قیمت کالاهای مصرفی و سرمایه‌ای را بالا برد و یارانه‌های نقدی را به پای مردم ریخت تا مثلا وانمود کند که به شعار خود عمل کرده است. اما!! نتیجه عملکرد دولت و رژیم چیزی جز تورم لجام گسیخته، گرانی، بیکاری، تورم همراه با اختلاس سه هزار میلیارد تومانی نبوده است. فراموش نباید کرد که عملکرد این دولت بسیار بدتر از دولت رفسنجانی بوده است زیرا شاخص تورم در آن دولت 51% و شاخص اختلاس و دزدی 123 میلیارد بوده است.

در حالی به پیشواز عید نوروز می‌رویم که رژیم همچون گذشته، در هیچ زمینه‌ای خود را پاسخگو نمی‌داند برای نمونه می‌توان از نمایش انتخابات اخیر یاد کرد. حکومت با قلع و قمع همه افراد و گروه‌های مستقل، منتقد و مخالف اجازه نداد، هیچ ناظر مستقل و بی‌طرف بر روند این به اصطلاح انتخابات نظارت نماید. در پایان، وزیر کشور با ارائه آماری کذب، اعلام نمود درصد شرکت کنندگان در سراسر کشور 64% و در تهران 48% بوده است در صورتیکه از سوی منابعی از درون رژیم آمار دیگری بیان شده که با واقعیت سازگاری بیشتر دارد. این منابع، درصد شرکت کنندگان در سراسر کشور را کمتر از 35% و در تهران را کمتر از 15% اعلام کرده‌اند.
ملت ایران در حالی قرار است سال 91 را شروع کند که اقلیتی حاکم برکشور، همچون اشغال‌گران بیرحم ملت را به گروگان گرفته‌اند. آنها بدون توجه به پیامد‌های خطرناک بلندپروازی‌های هسته‌ای، به کار خود ادامه داده، این در حالیست که برخی کشورها با صراحت اعلام کرده‌اند، در چنین شرایطی به ایران حمله خواهند کرد.
گویا رژیم فعلی جنگ را یک نعمت الهی دانسته و عملا از تحریک دیگران لذت می‌برد! این حکومت هیچ علاقه‌ای ندارد، همچون یک عضو مسئول جامعه جهانی عمل کند. در صورتیکه ملت ایران هیچ تمایلی ندارد که سرمایه‌های انسانی و مادیش در یک جنگ نابرابر تلف شود. به همین دلیل، اقلیت حاکم را مسئول هر گونه اتفاقی ناگوار برای ایران عزیز می‌داند.
در عین حال، ملت ایران در حالی به پیشواز بهار ایرانی می‌رود، که خوشبختانه، جامعه بهار عربی مرزهای دیکتاتوری و جنایت علیه بشریت در سوریه را درنوردیده و می‌رود تا اثبات کند هیچ حاکمیت بد فطری و سرکوبگرا ماندگار نخواهد بود. بار دیگر همبستگی خود را با ملت بپاخواسته سوریه اعلام می‌داریم.
شما ملت بزرگ ایران در مبارزات حقوق بشری، دمکراسی‌خواهانه و عدالت‌خواهانه پیشتاز ملت‌های منطقه بوده و در پیگیری روش‌های مبارزاتی نیز ابتکارهای ویژه با ترکیب فرهنگ و تمدن کهن ایرانی دارید.
به خوبی دریافته‌ایم، که حاکمیت فعلی، باید با توجه با توصیه، تذکر، شرط‌گذاری‌ و گفت‌وگوهای از موضع ضعف، حاضر به تن دادن به حقوق اساسی شما نیست. و دیکتاتوری بخوبی می‌داند که اگر حتی یک گام به عقب بردارد و مثلا زندانیان سیاسی را آزاد کند، مجبور است گام‌های بعدی را نیز بردارد. و در نهایت قدرت را واگذار کند.
ملت نیز انتظار ندارد، یک دستگاه ایدئولوژیک، منفعت طلب، سکتاریسم و دیکتاتور دلش رحم آمده و به حقوق مردم تن بدهد. از دیگر سو، ملت ایران هیچ تمایلی ندارد سرنوشت کشورش همچون سرنوشت افغانستان، عراق و لیبی باشد. ملت ایران مبارزه مسالمت‌آمیز و دمکراتیک را برگزیده است. جنبش سبز و جنبش 18 تیر 78 دو نماد بارز از این مبارزه دمکراتیک است. در عین حال عدم همکاری ملت با راهپیمای‌های حکومتی، همچون 22 بهمن یا نمایش انتخاباتی اخیر، جلوهای دیگری از نافرمانی مدنی آزادیخواهان ایران به حساب می‌آید.
می‌رود که در جشن‌های نوروز باستانی، همچون چهارشنبه سوری، مراسم هفت سین، هنگام تحویل سال نو و سیزده بدر، همچون سال‌های پیش با تأکید برنمادهای ملی و جشن‌هایی که به وجه آشکار در مقابل ارزش‌های کاذب ایدئولوژیک، که از سوی دیکتاتوری حاکم تبلیغ می‌شود، و با گرامیداشت یاد شهدای راه آزادی به‌ویژه "نورپا و سهراب" و نیز زندانیان سیاسی، حصرشدگان در خانه‌ها.
آری، راه رهایی خدمتی دیگر است که آکادمی ، امید، همبستگی، گسترش جنبش‌های اجتماعی و اعتقادی، زندانیان سیاسی بعنوان مشعله سازان، راه ایستادگی و مبارزه باز نخواهند ماند.

امضاء کنندگان این پیام نوروزی:
مهندس حشمت‌الله تبرزدی
رضا شریفی بوکانی (زندانی سیاسی کُرد)
خالد حردانی


گزارش دریافتی از :کردستان میدیا
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر