۱۳۹۰ اسفند ۲۸, یکشنبه

اخطار عراق به جمهوری اسلامی در ارتباط با ارسال سلاح به سوریه

article picture

دولت بغداد از طریق ارسال پیام و تماس با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تأکید کرده است که اجازه نخواهد داد که محموله های سلاح و مهمات با عبور از عراق به سوریه رسانده شود.


به گزارش رادیو فرانسه ، دولت عراق روز (شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد به دولت جمهوری اسلامی ایران اطلاع داده است که عبور از قلمرو زمینی یا هوائی این کشور برای ارسال جنگ افزار به سوریه را تحمل نخواهد کرد.
علی الدباغ، سخنگوی دولت عراق، در این بیانیه افزود دولت بغداد از طریق ارسال پیام و تماس با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد تأکید کرده است که اجازه نخواهد داد که محموله های سلاح و مهمات با عبور از عراق به سوریه رسانده شود.
افزون بر این، بر اساس این بیانیه دولت عراق به هیچ کس نیز اجازه نخواهد داد که برای جنگیدن در سوریه از مرز عراق بگذرد.
دیروز (جمعه) آمریکا در مورد احتمال ارسال سلاح از سوی ایران به سوریه با استفاده از آسمان عراق هشدار داده بود و جمهوری اسلامی ایران نیز به نوبۀ خود تأکید کرده بود که هواپیمای حمل و نقل این کشور که به سوریه رفته بود حامل کمک های بشردوستانه بوده است نه سلاح و مهمات.
به نوشتۀ روزنامۀ آمریکائی "واشنگتن تایمز"، دولت آمریکا اطلاعاتی را در اختیار دولت عراق گذاشته است که حاصل شنود ارتباطات هوائی بوده و حکایت از آن دارد که هواپیما می تواند حامل محمولۀ تسلیحاتی باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر