۱۳۹۰ اسفند ۲۹, دوشنبه

پدر ضیا نبوِی: مرخصی حق هر زندانی است اما مسولان گفتند به ضیا تعلق نمی گیرد

article picture
پدر ضیا نبوی، زندانی در تبعید با اظهار اینکه هیچکدام از درخواست های او مبنی بر مرخصی و انتقال فرزندش به زندان دیگری موافقت نشده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« متاسفانه دادستان تهران با هیچکدام از درخواست های ما موافقت نکرد. ما می خواستیم ضیا بعد دو سال زندان برای شب عید به منزل بیاید اما به ما گفتند که مرخصی به ضیا تعلق نمی گیرد و درخواست نامه ای هم که در این خصوص برای دادستان تهران نوشته بودیم به ما برگرداندند.»
علی اکبر نبوی با اشاره به اینکه مدیریت زندان کارون اهواز تغییر کرده و اوضاع این زندان نسبت به قبل بهتر شده است، گفت:« خوشبختانه اوضاع تغذیه، بهداشت و ملاقات ها در این زندان بهتر شده است و در آخرین دیدار هم ضیا حالش خیلی خوب بود. اما او هم نیاز به مرخصی و بودن در کنار خانواده را پس از مدت ها دارد. مرخصی حق هر زندانی از جمله ضیاء است.»
پدر ضیا نبوی همچنین با اظهار اینکه رفت و آمد ها برای ملاقات فرزندش کار دشواری است، گفت: « واقعا برای ما سخت است که هر هفته مسافت طولانی را تا اهواز برای دیدن فرزندم برویم و به همین دلیل خیلی از هفته که قادر به سفر نیستیم از دیدنش محروم می شویم. ما در خواست کردیم که لااقل ضیا به زندانی در شهر نزدیک به محل زندگی ما منتقل شود، درخواست دادیم تا به تهران منتقل شود اما گفتند که این مورد اصلا به ضیا تعلق نمی گیرد. کلا جواب درست و حسابی به ما نمی دهند.»

علی اکبر نبوی به کمپین گفت:« واقعا خواسته زیادی نیست که به ضیا مرخصی تعلق بگیرد و به زندانی نزدیک تر به محل زندگیش منتقل شود. امیدوارم مسولان موافقت کنند.»
ضیا نبوی عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی بابل ، عضو شورای دفاع از حق تحصیل و شورای عمومی دفتر تحکیم و حدت میباشد که در سال ۸۷ علی رغم کسب رتبه ممتاز در کنکور کارشناسی ارشد ، با ستاره دارشدن از ثبت نام و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم شد. او پس در تاریخ ۲۵ خرداد سال ۱۳۸۸ بازداشت شد و در دادگاه بدوی به ۱۵ سال زندان در تبعید و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر این حکم به ۱۰ سال حبس تغییر کرد. او که اکنون در زندان کارون اهواز به سر می برد چندی پیش در نامه ای تکان دهنده خطاب به سید جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره وضعیت ضد انسانی زندان کارون اهواز نوشت که منجر به تغییر اوضاع برای زندانیان سیاسی در این زندان شد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر