۱۳۹۰ اسفند ۲۸, یکشنبه

تداوم ناراحتی احسان هوشمند از ناحیه‌ی گوش بر اثر برخورد فیزیکی بازجویان وضعیت جسمی احسان هوشمند زندانی سیاسی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین، بر اثر برخورد فیزیکی در دورانِ بازجویی، کماکان نامساعد گزارش شده است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گوشِ چپ احسان هوشمند به دلیلضربه‌های فراوان ماموران وزارت اطلاعات در حین بازجویی دچار درد شدیدی است و وی دائماً صداهایی غیر طبیعی در گوشش احساس می‌کند.
مسئولان زندان علی‌رغم وضعیت نامساعد نامبرده و با اینکه پزشک زندان نیز یکبار وی را معاینه کرده است، از رسیدگی پزشکی به وی سرباز می‌زنند.
هم‌چنین خانواده‌ی آقای هوشمند پس از بیش از دو ماه، سرانجام موفق به ملاقات با وی شدند. ایشان پس از اینکه از صبح روز پنج شنبه، بیست و پنجم اسفندماه در مقابل درب زندان اوین، حضور یافتند، ساعت ۱ بعد از ظهر و در نهایت توانستند ملاقاتِ کوتاهی کابینی داشته باشند.


بر این اساس، وضعیت روحی این روزنامه‌نگار خوب توصیف شده هرچند که وی از لحاظ جسمی بسیار لاغر و تکیده به نظر می‌رسیده است.
شواهد نشان می‌دهد که این زندانی به علت ارتباط با دوستانش در خارج از کشور از جمله مصاحبه‌ها در کردستان عراق تحت فشار قرار دارد.
احسان هوشمند، روزنامه نگار و پژوهشگر مطالعات قومی ست که ۱۷ دی ماه سال جاری پس از مراجعه‎ی تعدادی از ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش در تهران دستگیر شد. آقای هوشمند علی‌رغم گذشت این مدت از زمان بازداشت هم‌چنان در سلول‎‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.
لازم به یادآوری ست که نامبرده، پیش‌تر و در دی ماه سال ۱۳۸۸ نیز به همراه همسر خود، خانم ناهید کوه‌شکاف بازداشت شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر