۱۳۹۰ اسفند ۲۴, چهارشنبه

وحشت و نگرانی شدید رژیم از شبکه‌های اجتماعی

article picture


حمید شهریاری یک عضو حقیقی «شورای عالی فضای مجازی» گفته این شورا «امنیتی» نیست و گسترش شبکه‌های اجتماعی و «تهدیدات» آن باعث نگرانی مقام‌های جمهوری اسلامی شده است.
دیگربان:به گزارش خبرگزاری فارس٬ آقای شهریاری این مطلب را روز سه‌شنبه (۲۳ اسفند) در نشستی با حضور خبرنگاران بیان کرده است.
وی گفته که «توسعه شبکه‌های اجتماعی٬ تهدیدهای بسیاری» برای جمهوری اسلامی به وجود آورده و «برخی از این بستر برای مبادله اطلاعات و بعضا ابزار جاسوسی استفاده می‌کنند.»
شهریاری اظهار کرده که دفتر علی خامنه‌ای از یک سال پیش به دنبال راه‌اندازی «شورای عالی فضای مجازی» بوده است.


«تشویش» عملکرد نهاد‌های سیاستگذار در زمینه اینترنت و فناوری اطلاعات٬ به گفته حمید شهریاری یکی از عوامل مهم راه‌اندازی «شورای عالی فضای مجازی» بوده است.
وی در عین حال گفته است: «حضور نهادهای امنیتی در این شورا غالب بر مقوله‌های فرهنگی و تخصصی آن نیست و به این ترتیب این شورا به هیچ وجه امنیتی نخواهد بود.»
علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی روز ۱۷ اسفند دستور تشکیل «شورای عالی فضای مجازی» را صادر و اعضای آن را مشخص کرد.
آقای خامنه‌ای هدف از تشکیل «شورای عالی فضای مجازی» را «مقابله با آسیب‌های اینترنت و استفاده از فرصت‌های» آن عنوان کرده است.
اعلام تشکیل این شورا از سوی گروهی از «سربازان جنگ نرم» نیز با استقبال روبرو نشده و آن‌ها انتقاد‌های فراوانی به ترکیب اعضای این شورا دارند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر