۱۳۹۰ اسفند ۲۲, دوشنبه

بی کفایتی دولت منتصب خامنه ای صنعت ريخته‌گری را در آستانه نابودی قرار داده

article picture

بالارفتن قیمت حامل‌های انرژی، قوانین مالی دست و پاگیر، بهره‌های زیاد بانکی، کمبود نقدینگی و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان از طرف كارخانه‌هاي خودرو سازي باعث شده است بعضی از خطوط اين صنعت متوقف شوند.
ایلنا: رئیس شورای اسلامی کار صنایع ریخته‌گری ایران گفت: به جهت عدم حمایت دولت از واحد‌های ریخته‌گری و قطعه‌سازی این صنعت با بحران شدید روبرو شده است.
داود میرزایی در گفتگو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب گفت: بالارفتن قیمت حامل‌های انرژی، قوانین مالی دست و پاگیر، بهره‌های زیاد بانکی، کمبود نقدینگی و عدم پرداخت مطالبات قطعه سازان از طرف كارخانه‌هاي خودرو سازي باعث شده است بعضی از خطوط اين صنعت متوقف شوند.
وی با اشاره به اینکه اکثر واحد‌های ریخته‌گری ایران در زمره کارخانه‌های بزرگ کشور محسوب می‌شوند گفت: دولت به جهت حفظ اشتغال موجود باید از این صنعت حمایت کند.


او با انتقاد به کارخانجات خودرو ساز افزود: سرنوشت واحد‌های قطعه‌ساز و كارگران اين واحدها براي كارخانه‌هاي خودرو ساز مهم نیست.
او افزود: از عمده مشکلات صنعت ریخته‌گری ایران واردات و صادرات است که با تحریم‌های بوجود آمده مزید بر علت شده است.
ميرزايي تاکید کرد: صنعت ریخته‌گری و قطعه سازی ایران در خطر نابودی قرار دارد و سرنوشت هزاران نیروی فعال در اين صنعت مشخص نيست.
او در ادامه اظهار داشت: با وجود بحران در این صنعت بیشترین ضرر و زیان را قشر کارگرخواهد پرداخت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر