۱۳۹۰ اسفند ۲۲, دوشنبه

تلاشهای زندانی سیاسی در بند برای نجات جان شیرکوه معارفی

article picture
نخست اینکه آقای هوشیار زیباری وزیر امور خارجۀ عراق و یکی ازپیشگامان کردستان عراق طی یک رایزنی با اقای لاریجانی رئیس قوۀقضاییه خواستار لغو حکم اعدام شیرکوه معارفی شد.

"در تاریخ 26/11/90"، ( شیرکوه معارفی یک زندانی سیاسی کرد ایرانی است. )
2- از سوی دیگر طی چند روز اخیر آقای رضا شریفی بوکانی و اشخاصی که در داخل کشور هستند با فعالیت فرهنگی – مدنی طی نامه ای مشترک به رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس قوه قضاییه برای لغو حکم اعدام شیرکوه معارفی زندانی سیاسی کرد اقدام کردند .این اشخاص عبارتند از رضا مقنیان،علیرضا شیخ الاسلامی و مستوره شیخ الاسلامی ،دکتر آواره رضا مکریانی، دکتر پیمان قاسملو .

3- همچنین رضا شریفی بوکانی روز پنجشنبه طی یک ارتباط با آقای برهم صالح نخست وزیر حکومت اقلیم کردستان عراق از ایشان تقاضا کردند تا در مذکرات مقامات قضایی جمهوری اسلامی برای نجات جان شیرکوه عارفی و آزادی وی اقدام نماید. آقای برهم صالح تاکید کردند این مسئله را به جدی پیگیر خواهند بود و کوشش می کنند تا این پرونده به شیوه قانونی به جریان بیافتد. ایشان همچنین اصرار داشتند که می توان در آینده نزدیگ این را پرونده قرار می دارند تحول خواهد رفت .
از جوانان و دوستان شهرهای بوکان ،سقز، مهاباد و سنندج تقاضا دارم این جوانان بکوشند برای تلاش و لغو حکم اعدام زندانیان کرد خصوصا شیرکوه معارفی که یک جوان 21 ساله است و در استانه اعدام قرار دارد .
رضا شریفی بوکانی
اسفند 1390
فعالان حقوق بشر و دمکراسی در ایران
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر