۱۳۹۰ اسفند ۲۵, پنجشنبه

حکم کوهیار گودرزی، دانشجوی زندانی، اینبار ۵ سال حبس تعزیری اعلام شد


خبرهای جدید حاکی از آن است که کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر به ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان شهرستان زابل محکوم شده است. این در حالی است که پیشتر وکیل این دانشجوی زندانی به نقل از قاضی پیرعباسی اعلام کرده بود که کوهیار گودرزی به ۶ سال زندان محکوم شده است.
به گزارش دانشجونیوز به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر، حکم ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان شهرستان زابل روز چهارشنبه هفته گذشته در محل دادگاه انقلاب به کوهیار گودرزی ابلاغ شده است. پیش از این قاضی پیرعباسی به آقای طباطبایی، وکیل گودرزی، اعلام کرده بود که وی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
وکیل کوهیار گودرزی، نیز ضمن اظهار تعجب از صدور چنین حکمی، اعلام کرد که پیش از این از سوی قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، حکم گودرزی ۶ سال حبس تعزیری اعلام شده بود.
گفته می شود اتهام های وی در دادگاه " تبلیغ علیه نظام" و " اجتماع و تبانی علیه نظام" عنوان شده است.


کوهیار گودرزی که در تاریخ ٩ مردادماه بازداشت شده بود، بیش از ٦٠ روز در سلول انفرادی نگه‌داری شد و به مدت سه ماه از محل بازداشت او اطلاعی در دست نبود. به گفته خانواده این فعال حقوق بشر، وی همچنان در بند امنیتی ٢٠٩ به سر می‌برد و مسئولان امنیتی از انتقال او به بند عموم خودداری می‌کنند.
ادامه نگه‌داری کوهیار گودرزی در بند امنیتی ٢٠٩ در شرایطی صورت می‌گیرد که وی دوران بازجویی خود را پشت سر گذاشته و طبق قانون، می‌بایست به بند عمومی منتقل شود. گودرزی هم‌اکنون هفتمین ماه بازداشت خود را در بازداشت‌گاه ٢٠٩ سپری می‌کند.
هم‌چنین پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت کوهیار، در کرمان دستگیر شده و از سوی دادگاه به تحمل ٢٣ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، در دادگاه تجدیدنظر به حبس تعلیقی محکوم شد. با این وجود به علت داشتن پرونده دیگری در شعبه ١٠٤ دادگاه عمومی کرمان، قاضی از آزادی وی خودداری کرده است.
به گفته وکیل پروین مخترع، دادگاه دیگر او با اتهام " توهین به شهدا و رهبری" قرار است روز ٧ اسفندماه برگزار شود و در صورت صدور حکم برائت، وی از زندان آزاد خواهد شد. پروین مخترع هم‌اکنون در بند عمومی زندان کرمان نگه‌داری می‌شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر