۱۳۹۰ اسفند ۲۱, یکشنبه

دکتر کامران ایازی به اتهام محاربه محکوم به ۹ سال حبس شد

article pictureکامران ایازی بیش از یکسال بدون مرخصی در زندان
بنا بر گزارشات رسیده به پارس دیلی نیوز ، دکتر کامران ایازی به 9 سال حبس تعزیری محکوم شده است .
دکتر کامران ایازی در ۷ بهمن سال ۸۹ در منزلش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین منتقل شد و تحت شدیدترین بازجویهای فنی وزارت قرار گرفت و در اواخر فروردین ۹۰ به بند عمومی ۳۵۰ انتقال داده شد .
کیفر خواست دادستان تهران برای آقای ایازی محاربه وبلاگ نویسی و توهین به مقدسات و به دلیل «عضویت در انجمن اینترنتی گفتگو و محتوای وبلاگ شخصی با مضمون طنز انتقادی به مسائل دینی و عقیدتی» و سب النبی میباشد و برای این جرائم برای ایشان دو پرونده مجزا تشکیل دادند .


پرونده مربوط به محاربه ایشان در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مغیسه در خرداد امسال برگزار شد و ایشان به ۹ سال حبس تعزیری و تحمل ۱۶۰ ضربه شلاق محکوم شدند که این حکم هم اکنون در دادگاه تجدید نظر در حال برسی است و برای پرونده دوم ایشان که مربوط به توهین به مقدسات و سب النبی میباشد در دادگاه عمومی در حال برسی است و هنوز برگزار نشده است .
لازم به ذکر است آقای ایازی دندانپزشک میباشند و سابقه هیچگونه فعالیت سیاسی و مدنی را نداشتند و تنها در وبلاگ شخصی خود مطالب طنز کار میکردند که قربانی سناریو وزارت و سپاه پاسداران مبنی بر مبارزه با جرائم سایبری قرار گرفتند .
ما از تمام نهادهای حقوق بشری و سازمانهای جهانی خواستار رسیدگی فوری به پرونده ایشان و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم.
تهیه و تنظیم از امید دانا ، مسئول بخش اخبار حقوق بشری پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر