۱۳۹۰ اسفند ۲۵, پنجشنبه

شناسایی سه نفر از عوامل رژیم اسلامی مظنون در عملیات تروریستی هند

article pictureپلیس هند سه ایرانی را که مظنون به دست داشتن در سوءقصد تروریستی دهلی نو علیه دیپلمات های اسرائیلی بوده اند، شناسایی کرده است. جراید هندوستان، از جملۀ نشریۀ تایمز هند نوشته اند که پلیس این کشور خواستار صدور حکم بازداشت این سه تن شده و قرار است اسامی افراد مظنون به حکومت ایران داده شود.

همین منابع افزوده اند که دولت هند خواستار همکاری اینترپُل یا پلیس بین الملل برای دستگیری سه ایرانی مظنون نیز شده است. جراید هندوستان نوشته اند که این سه تن با ویزای جهانگردی در سیزدهم فوریه گذشته وارد هند شدند و پس از انفجار خودروی حامل یکی از دیپلمات های اسرائیلی در مرکز دهلی نو خاک هند را ترک کردند.


سرویس های امنیتی هند گفته اند که این سه تن در تاریخ های متفاوت وارد هند شدند و با یکدیگر خاک این کشور را ترک نکردند. آنان دو هفته پیش از سوءقصد تروریستی وارد هند شده بودند و در هتلی در دهلی نو سکونت داشتند. دولت اسرائیل این سوءقصد و دو سوءقصد مشابه دیگر در گرجستان و تایلند را به جمهوری اسلامی ایران نسبت می دهد.

هفتۀ گذشته دهلی نو اعلام کرد که یک مظنون را در ارتباط با سوءقصد تروریستی به جان دیپلمات های اسرائیلی در هند دستگیر کرده است. به گفتۀ پلیس هند این فرد به عنوان وزنامه نگار مستقل برای خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، کار می کرده است.
در سوقصد دهلی نو یک دیپلمات اسرائیلی که همسر وابستۀ دفاعی سفارت اسرائیل در دهلی نو نیز است از ناحیۀ کمر شدیداً مجروح شد. همان روز در گرجستان، پلیس موفق به کشف و خنثی کردن یک بمب در یکی از خودروهای سفارتخانۀ اسرائیل شد.

به گزارش منوتو ، بیست و چهار ساعت بعد یک ایرانی در نتیجۀ انفجار بمبی که به سوی پلیس بانکوک پرتاب کرده بود شدیداً زخمی شد و پلیس بانکوک پس از دستگیری دو ایرانی دیگر خبر داد که سه ایرانی دستگیر شده قصد انجام یک سوءقصد تروریستی علیه دیپلمات های اسرائیلی در تایلند را داشته اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر