۱۳۹۰ اسفند ۵, جمعه

مدارک جدید از توطئه بمب گذاری تروریست های خامنه ای در تایلند

article picture


پلیس تایلند دیروز خبر از کشف برچسب هایی داد که احتمالا برای راهنمایی مظنونین پرونده توطئه ترور دیپلمات های اسراییلی در بانکوک تدارک دیده شده بود .این برچسب ها مسیر های معمول عبور و مرور این دیپلمات ها در خیابان های بانکوک را نشان می دهد.

سلیمان سعید ، رییس سابق انجمن فارغ التحصیلان ایران-تایلند در این خصوص اظهار داشت: یکی از واژه های رمز نقش شده روی برچسب ها سجیل است ، واژه ای که در قران نیز به آن اشاره شده و به معنای سنگ آتشین است. این واژه همچنین، نام یک نوع موشک دور برد ساخت جمهوری اسلامی ایران نیز است. در رابطه با انفجارهای تایلند، تا به حال سعید محمدی،محمد خزائی و مسعود صداقت زاده دستگیر شده اند .

محمد خزائی، سه شنبه گذشته در فرودگاه تایلند هنگامی که قصد فرار به مالزی را داشت، دستگیر شد.مسعود صداقت زاده نیز چهارشنبه گذشته در کوالالامپور، پایتخت مالزی، بازداشت شد و پلیس تایلند در تلاش است وی را به این کشور بازگرداند.


دادگاه کیفری جنوب بانکوک، پس از رد درخواست آزادی موقت محمد خزایی از مظنون های پرونده انفجار بانکوک؛ حکم بازداشت موقت این مظنون را صادر کرد. برخی منابع پلیس تایلند اظهار داشته اند،احتمالا تمام این پنج نفر یکدیگر را نمی شناختند و بطور مجزا برای اجرای عملیات متفاوت وارد خاک تایلند شده بودند. در تایید این ادعا نیز به مشخصات پرواز علی اکبر نوروز شایا از مظنونین پرونده و سازنده بمب و همین طور لیلا روحانی مظنونی که گفته می شود به ایران گریخته است اشاره میکنند.

این دو از تهران بصورت مستقیم وارد بانکوک شدند و این در حالی است که سه مظنون دیگر ، سعید مرادی، ،محمد خزائی و مسعود صداقت زاده از طریق مالزی و با پرواز های غیر مستقیم وارد بانکوک شدند. گفتنی است، پلیس تایلند معتقد است مواد منفجره مورد استفاده در ساخت بمب ها از مالزی وارد شده و تنها ساخت در تایلند انجام شده است . برچسب های ذکر شده با واژه ی نقش بسته سجیل بر ان ها نیز از ایران و توسط لیلا روحانی وارد تایلند شده است.

به گزارش منوتو، در واکنش به انفجارهای صورت گرفته در تایلند، رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، در نشست خبری روز سه شنبه مدعی شد که اسرائیل را و سازمان مجاهدین خلق با مشارکت هم ، انفجارهای اخیر را طرح ریزی و اجرا کردند.
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر