۱۳۹۰ بهمن ۳۰, یکشنبه

عفو بین الملل: محمد صدیق کبودوند را فورا آزاد کنید

article picture

عفو بین الملل:جمهوری اسلامی باید زندانی عقیدتی را به منظور ملاقات با پسر بیمارش آزاد کند .
عفو بین الملل امروز طی بیانیه ای اعلام کرد:
"مقامات جمهوری اسلامی باید روزنامه نگار و مدافع حقوق بشر، محمد صدیق کبودوند را فورا آزاد کردە و به او اجازە دهند که از پسر ٢٢ سالهاش که بشدت بیمار است عیادت کند."
همسر کبودوند، خانم پریناز باغبان حسنی، درخواست نموده که به شوهرش اجازە مرخصی موقت دادە شود، روشی که در ایران متداول است، تا پسرش، پژمان که وضعیت سلامتی او در چند ماە اخیر بشدت رو به وخامت گذاشته، را عیادت کند.
عفو بین الملل بر این باور است کبودوند، که در بند ۲۰۹ زندان مخوف اوین تهران، زندانی است، یک زندانی عقیدتی است که صرفآ بخاطر فعالیت های مسالمت جویانه در دفاع از حقوق بشر در بازداشت بسر می برد.


عصیبه حاجی ساحرویی، معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال افریقا عفو بین الملل تاکید کرد: "ما بر این باوریم که محمد صدیق کبودوند که بنیانگذار سازمان حقوق بشر کردستان است، صرفآ بخاطر فعالیت هایش در دفاع از حقوق بشر و بیان مسالمت جویانه ی افکار و عقایدش در بازداشت بسر می برد." وی ادامه داد :
"فعالیت های که او هیچگاە نمی بایست بخاطر انجام آنها بازداشت و زندانی می شد. او نه فقط به شیوەای ناعادلانه به حبس انداخته شدە، بلکه هم چنین، در مقام یک پدر، از حق عیادت از پسر بشدت بیمارش محروم شدە است. این بسیار ناعادلانه و ستمگرانه است. به او باید اجازە دادە شود که این شرایط دشوار را در کنار خانوادەاش با عزتی که در شآن انسان است سپری کند."
محمد صدیق کبودوند که سازمان حقوق بشر کردستان را پایه ریزی کرد، در اول ژوئیه ٢٠٠٧ بازداشت شد و دورە زندانی دە و نیم ساله ای که طی دو حکم جداگانه در سال های ٢٠٠٥ و ٢٠٠٨ علیه او صادر شدەاند را سپری می کند.
http://parsdailynews.com/96795.htm
 پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر