۱۳۹۰ اسفند ۶, شنبه

یک فرمانده سپاه : اگر در جنگ نرم موفق شویم٬ فضا دیگر امنیتی نخواهد بود


یکی از فرماندهان سپاه محمد رسول الله در جریان یک سخنرانی با ادعای اینکه جمهوری اسلامی در زمینه «جنگ نرم می توانددر دنيا حرف اول را بزند » تاکید کرده است که «اگر بتوانيم در این زمينه (جنگ نرم)عملكرد خوبي داشته باشيم، هرگز فضاي امنيتي در كشور حاكم نخواهد شد.»
به گزارش دانشجونیوز، سردار محسن كاظميني، فرمانده سپاه محمد رسول الله در همايش «جوانه هاي فتح خيبر» قدرت دفاعی ایران «در صحنه های نبرد» را بسیار بالا توصیف کرده و گفته است: دشمن براي ايجاد "فتنه" در سال 88 ده سال سال برنامه ریزی کرده بود.
وی همچنین گفته است: «امروز دشمنان به دنبال ايجاد فتنه هاي جديد در فرصتي بسيار كوتاه‌تر هستند.»
بخش «دفاعی و امنیتی» باشگاه خبرنگاران، اظهارات محسن كاظميني، را پوشش داده است.
این فرمانده سپاه در ادامه «تلاش دشمن در جهت تغيير هويت، كاهش مشاركت مردم در صحنه هاي سياسي و تحميل چالش امنيتي بر كشورمان را از جمله گزينه هاي جنگ نرم دشمن عليه نظام اسلامي« دانسته است.
فرمانده سپاه محمد رسول الله همچنین ادعا کرد: «با قدرتي كه امروز داريم، كشورمان مي‌‎تواند در زمينه جنگ نرم در دنيا حرف اول را بزند؛ چراكه پشتوانه ما مكتب الهي و فرهنگ عاشورايي است.»
وي در ادامه تاكيد كرده است: «اگر ما در عرصه جنگ نرم از فضاي سايبري استفاده نكنيم، به معناي اين است كه در مقابل دشمن بايد دائما در حال پدافند و عقب‌نشيني باشيم.»
سپاه در شرایطی فعالیت‌‌های خود را متوجه «جنگ نرم» و حضور در اینترنت کرده که پیش‌تر با امنیتی کردن فضای جامعه مانع از حضور معترضان به نتیجه انتخابات در خیابان‌ها شده بود.
فرماندهان سپاه٬ بسیج و پلیس طی دو سال گذشته هرگز حاضر نشده‌اند فضای امنیتی ایجاد شده در کشور را بپذیرند٬ اما آقای کاظمینی در سخنان خود به طور تلویحی به این واقعیت اعتراف کرده است.
محسن کاظمینی٬ فرمانده سپاه تهران بزرگ در انتهای اظهاراتش اعلام کرده است که در صورتی که سپاه پاسداران بتواند عملکرد مناسبی در «جنگ نرم» داشته باشد «هرگز فضای امنیتی در کشور حاکم نخواهد شد.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر