۱۳۹۰ اسفند ۴, پنجشنبه

صدور حکم زندان برای یک دانشجوی کُرد

article picture
یک منبع فعال حقوق بشر محلی در کردستان به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که شیرزاد کریمی دانشجوی کُرد و از اعضای اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کُرد سه شنبه هفته گذشته ۲۵ بهمن ماه از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به اتهام تبلیغ علیه نظام به چهار سال زندان تعلیقی به مدت سه سال مجکوم شده است.
به گفته وی این فعال دانشجویی کُرد روز ۲۱ شهریورماه سال جاری همزمان با بازداشت تعدادی از اعضای تشکل اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کُِرد به ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج احضار و متعاقبا بازداشت شد. وی به مدت ۲۲ روز در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج مورد بازجویی قرار گرفت و پس از آن با تودیع وثیقه ۲۰ میلیونی آزاد شد.
منبع یاد شده افزود که در تابستان سال جاری (۱۳۹۰) ۷ فعال دانشجوی کُرد و از اعضای اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کُرد بعد از احضار توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند و بعدا با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.
پیشتر سوران دانشور سخنگوی این اتحادیه به یک سال حبس تعلیقی به مدت دو سال و میلاد کریمی نائب دبیر این اتحادیه در دادگاه بدوی از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به یک سال و نیم حبس محکوم شده بود که بعدا با اعتراض نامبرده پرونده وی جهت تجدید نظر خواهی به دادگاه تجدید نظر استان کردستان ارجاع شد و نهایتا حکم وی به شش ماه حبس کاهش یافت.

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر