۱۳۹۰ اردیبهشت ۳, شنبه

صفار هرندی:رای در هر انتخابات رای به اصل این نظام، و اصل نظام یعنی حضرت "آقا"

article pictureصفار هرندی:من که وزیر “آقا” بودم، دکتر احمدی‌نژاد هم وزیر ایشان هستند
بخشی از گفتگوی صفار هرندی با سایت دانشجو نیوز:از شما پرسیده اند؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رئیس جمهور بودید یا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رهبر؟

- ان شاء الله رابطه سران قوا با رهبر انقلاب به گونه ای باشد که هیچ کدامش آنچنان فرقی با هم نداشته باشد، که اغلب همین طور است اما خود رئیس جمهور هم، جدای از آنکه کدام بزرگوار باشد، رئیس آن جمهوری است که آحادش، قبل از رای به ریاست ایشان، رای به ولایت عمود خیمه نظام داده اند. هر رای در هر صندوق و در هر انتخابات این نظام الهی، قبل از تایید “الف” و “ب”، رای “آری” به اصل نظام جمهوری اسلامی است و اصل این نظام، یعنی رهبر حکیم انقلاب. یعنی ولایت فقیه و مصداق آن حضرت “آقا”. بر همین اساس، من که وزیر “آقا” بودم، بماند، خود دکتر احمدی نژاد هم در اصل وزیر ایشان هستند. هر مسئولی در جمهوری اسلامی ذیل ولایت فقیه تعریف می شود.

* “وزیر رهبر”، انگار تعبیر تازه ای است!

- سران قوا جملگی وزای رهبر هستند. “وزیر” البته نه به معنای متعارف کلمه، بلکه به معنای درست کلمه. این حرف من کاملا منطبق بر قانون اساسی است. اگر طبق این قانون، مسئولیت بزرگ و اداره کلان جامعه با رهبر است، پس کابینه دولت و صحن مجلس و دفتر فلان نهاد و مکان بهمان ارگان، قبل از هر جایی “بیت رهبری” است و ستون و پی و اساس این ملک و مملکت، رهبری است. این سخن اما تکمله ای واجب دارد و آن اینکه ضعف و قصوری اگر هست، اتفاقا به خاطر فاصله گرفتن از نسخه ای است که رهبر برای راه پیش رو می پیچد. هر جا کردار مسئولین با گفتار رهبر موانست بیشتری داشته، ما دیده ایم و به کرات در این سالیان تجربه کرده ایم که آنجا، فتح و پیروزی بیشتر بوده و به هر مقدار که ما با نسخه اصلی و اصیل علاج خود، زاویه پیدا کرده ایم، مختصر امراضی که داریم، کاری تر شده است. هر وزیری در درجه اول، مسئول به ثمر رساندن بخشی کوچک از کار بزرگی است، که مسئولیت کل آن کار با رهبر انقلاب است. پس آن تفکیک که در سئوال شما به آن اشاره شد، هرگز درست نیست. مشروعیت هر جایگاهی که با رای مردم، مقبول می شود، منوط به تنفیذ رهبر است؛ هر جایگاهی. بنابراین اگر روزی، وزیری، وکیلی، مدیری، مسئولی، کاری را با علم بر اینکه عدم رضایت نائب امام زمان در انجام آن است، مرتکب شود، ادامه مسئولیتش در آن جایگاه، شرعا حرام است
دانشجو نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر