۱۳۹۰ فروردین ۲۸, یکشنبه

اجرای "قانون تفكيك جنسيتی"در دانشگاه تهران آغاز شد

article picture


صبح روز شنبه ۲۷ فروردين ‌ماه "قانون تفكيك جنسيتي" در سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوی دانشگاه تهران اجرايي شد.
خبرگزاری "فارس" با انتشار این خبر مدعی شده است که در پي درخواست‌هاي مكرر دانشجويان، "قانون تفكيك جنسيتي" در سرويس‌هاي اياب و ذهاب كوی دانشگاه تهران آغاز شده است.
مسئولان كوي دانشگاه تهران با كمك شوراي صنفي كوي دانشگاه اقدام به اجراي اين قانون كرده‌اند و دانشجويان دختر و پسر هنگام استفاده از سرويس‌های اياب و ذهاب كوی دانشگاه تهران همانند اتوبو‌س‌های شركت واحد از اين سرويس‌ها استفاده مي‌كنند.
به گزارش دانشجو نیوز، بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها در سال های اخیر از سوی مسولین وزارت علوم به صورت جدی دنبال شده است بطوریکه اواخر سال گذشته کامران دانشجو در یکی از صريح‌ترين اظهارات و در جمع اعضاء هيات علمی دانشگاه های استان گيلان گفته بود که هيچ دانشگاهی حق برگزاری اردوهای مختلط دانشجويی در دانشگاهها را ندارد و بايد اين اردوها جدا برگزار شود.
پيش از اين آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، نيز در ديدارهای خصوصی با مسئولان دولتی، از لزوم جداسازی دختران و پسران دانشجو در ايران صحبت کرده بود.
از جمله در ويديويی که از صحبت های او در جمع هيات دولت محمد خاتمی در اينترنت منتشر شده است اين طور می گويد: "اسلامی شدن دانشگاه ها اين است؟ يک اردوی مختلط. من خيلی تعجب کردم. اردوی مختلط دانشجويی؟ دختر و پسر در اردوی مختلط . خوب! نفس اردوی مختلط بد است. بسيار کار بی‌قاعده."
آيت‌الله سبحاني، از مراجع تقلید در ایران نیز درباره اختلاط دانشجويان دختر و پسر در دانشگاه ها گفته است: "اختلاط دانشجويان دختر و پسر ضرر دارد و مايه عقب گردد دانشجو و دانشگاه مي‌شود."
وزیر علوم نیز در این باره گفته است: "بحث اصلي از نگاه اسلامي اين است که اختلاط دانشجويان مناسب نيست. اختلاط در دانشگاه ها يعني مناسبات با الگوي غربي، مورد پسند هيچ يک ازآحاد ملت، خانواده ها و دانشجويان نيست."تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها که از زیر مجموعه های اسلامی کردن دانشگاه ها می باشد، در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد با جدیت دنبال شده است. به اعتقاد برخی از فعالین دانشجویی این اقدامات در راستای افزایش فشار بر دانشجویان و هرچه بیشتر مسدود کردن ارتباط آنها با یکدیگر در محیط دانشگاه می باشد.
هرانا
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر