۱۳۹۰ فروردین ۲۹, دوشنبه

بازداشت خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در سنندج

article picture


ایرنا نوشت: صبح امروز( یکشنبه)‌ 6 نفر از عوامل ناشناس با حضور در منزل منوچهر تمری خبرنگار باسابقه خبرگزاری جمهوری اسلامی در سنندج وی را بازداشت کردند.

این افراد، بدون ارائه هرگونه توضیح و یا معرفی خود، پس از بازرسی منزل تمری کامپیوتر و لب تاپ او را نیز با خود بردند.

خبرنگاران ایرنا مرکز کردستان در ماه‌های اخیر که این استان با ناامنی مواجه شده است، نقش مهمی در اطلاع‌رسانی به موقع از حوادث کردستان داشته‌اند.

قابل ذکر است در هفته‌های گذشته درپی انتشار اخباری از عملیات تروریستی در سنندج رئیس و خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی برای ادای برخی توضیحات به اداره کل اطلاعات کردستان احضار و به آنها گفته شده بود از پوشش اخبار اقدامات تروریستی صورت گرفته در استان خودداری کنند، که این درخواست به دلیل مغایرت با رسالت ذاتی خبرگزاری جمهوری اسلامی با مخالفت مواجه شده بود.

منوچهر تمری 56 ساله از سال 1373 به عنوان خبرنگار ایرنا در سنندج فعالیت دارد و علاوه بر انجام ماموریت‌های متعدد خبری در داخل کشور، چندین ماموریت نیز در کردستان عراق برای پوشش خبری رویدادهای آن منطقه به عهده داشته است.

تمری پیش از ورود به ایرنا نیز مدتی به عنوان خبرنگار روزنامه‌های سراسری فعالیت داشته است.

مدیریت ایرنا همچنان پیگیر وضعیت خبرنگار بازداشت شده است و از مراجع مسئول انتظار دارد ضمن پایان دادن به سوء‌تفاهم ایجاد شده نسبت به آزادی وی اقدام نمایند.
برگرفته از آفتاب
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر