۱۳۹۰ اردیبهشت ۱, پنجشنبه

فراخوان مشترک پنج تشکل مدنی:بزرگداشت زادروز یاران دبستانی دربند

article pictureفراخوان مشترک پنج تشکل مدنی:بزرگداشت زادروز یاران دبستانی دربند، مجید دری، میلاد اسدی، حسن اسدی زیدآبادی و علی ملیحی
کمیته گزارشگران حقوق بشر:ایستادند و حاضر نشدند تعهد بدهندکه در مقابل ظلم سکوت کنند. می دانستند باز نخواهند گشت،می دانستند انکار می شوند،اما فریاد بر آوردند.
میلاد اسدی، عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، متولد ۲ اردیبهشت ۱۳۶۵ و محکوم به ۷ سال حبس تعزیری است. وی در ۹ آذر ۱۳۸۸ دستگیر شد. وی از زمان دستگیری تا کنون تنها یک بار در ایام نوروز به مرخصی آمده است.
حسن اسدی زیدآبادی، مسئول کمیته ی حقوق بشر سازمان ادوار تحکیم وحدت، متولد ۸ اردی بهشت ۱۳۶۳ است که ۱۲ آبان ۱۳۸۸ بازداشت و به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. وی همچنان بدون مرخصی در زندان است.
مجید دری، عضو شورای دفاع از حق تحصیل. متولد ۲ اردی‌بهشت ۱۳۵۸و محکوم به ۶ سال حبس به همراه تبعید در زندان بهبهان است. او از ۱۸ تیرماه ۱۳۸۸، بدون مرخصی در زندان بسر می برد.
علی ملیحی، روزنامه نگار و عضو سازمان دانش آموختگان ایران، متولد ۱۰ اردیبهشت ۱۳۶۲ و محکوم به ۴ سال حبس است. وی از زمان دستگیری -۲۱ بهمن ۱۳۸۸- بدون مرخصی در زندان بسر می‌برد.
این روایت تأسف‌برانگیز برخورد امنیتی با دانشجویانی است که تنها به جرم اندیشیدن گرفتار آمده‌اند. حکایت بهترین فرزندان این آب و خاک که گناهی جز بیان آزادانه عقاید و دفاع از حقوق خود و دیگر هم‌اندیشانشان ندارند. اینان هر چهار تنها به علت تمرین حق مسالمت‌آمیز خود در ابراز مخالفت با رویکرد ناقض حقوق انسانی دستگیر و به تحمل حبس ناعادلانه محکوم شده‌اند و از این رو زندانی سیاسی و عقیدتی محسوب می‌شوند.
ما جمعی از فعالان دانشجویی، حق تحصیل و حقوق بشر بر آنیم تا به مناسبت سالروز تولد این چهار تن، با تشکیل کمپینی در حمایت از آنان، توجه حامیان و بانیان حقوق بشر را به شرایط این دانشجویان در بند، جلب کنیم. این کمپین در نظر دارد با گرامیداشت تولد دانشجویان دربند فعالیت‌های ارزنده‌ی آنان را در ارج نهادن به ارزش‌های انسانی پاس بدارد. این کمپین در این راه کلیه یاران، همراهان و صاحب نظران را به همکاری دعوت می‌کند. همگان می‌توانند نوشتن متنی درباره یاران دبستانی، ارسال کارت تبریک برای خانواده‌ها، تهیه‌ی پوستر و ویدئوهای کوتاه تبریک (کمتر از یک دقیقه) و نیز تهیه نماهنگ و مالتی‌مدیا یاد این عزیزان را گرامی بدارند. مطالب نگاشته شده در ویژه‌نامه یاران دبستانی و سایر سایت‌های دانشجویی و حقوق بشری منتشر خواهد شد. این کمپین ضمن تاکید مجدد بر مبرا بودن فعالان یاد شده و بسیاری دیگر از کنشگران دربند از اتهامات وارده خواستار آزادی بی‌قید شرط آنان است و فعالیت خود را تا رسیدن به این مهم ادامه خواهد داد.
این کمپین ضمن تاکید مجدد بر مبرا بودن فعالان یاد شده و بسیاری دیگر از کنشگران دربند از اتهامات وارده خواستار آزادی بی‌قید شرط آنان است و فعالیت خود را تا رسیدن به این مهم ادامه خواهد داد.
برای تماس و همکاری با کمپین به ما ایمیل بزنید:
birthday.campaign@gmail.com
کمیته گزارشگران حقوق بشر
chrr.iran@gmail.com
جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی
edu.right1@gmail.com
شورای دفاع از حق تحصیل
showra@gmail.com
کمپین خانواده زندانیان سیاسی
info@freemyfamilycampaign.com
سایت دانشجویان ایران (دانشجو نیوز)
info@daneshjoonews.com

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر