۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۸, یکشنبه

25 ارديبهشت ، فراخوان دانشجويان دانشگاه بهشتي و دانشگاه هنر

article picture

فراخوان دانشجويان دانشگاه بهشتي و دانشگاه هنر در حمايت از اعتراض سراسري دانشگاه ها در 25 ارديبهشت


در ادامه اعلام حمایت دانشگاههای کشور از فراخوان فعالان دانشجویی دانشگاه های تهران و امیرکبیر برای برگزاری اعتصاب سراسری و اعتراض همزمان در روز 25 اردیبهشت ، دانشجویان سبز دانشگاه شهید بهشتی و همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران در طی بیانیه هایی جداگانه به این حرکت اعتراضی پیوستند . پیش از این و طی روزهای اخیر بیش از 17 دانشگاه مختلف با انتشار بیانیه ای هایی جداگانه برای اعتراض هماهنگ در روز 25 اردیبهشت ماه در دانشگاههای خود اعلام آمادگی نموده بودند

به گزارش صفحه فیس بوک 25 اردیبهشت متن بیانیه دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به شرح ذیل می باشد :

به نام پرودرگار آزادي
همزمان با موج بهاري كه به خاورميانه وزيده, ايران نيز از عطر نسيم بي نصيب نمانده و بار ديگه دانشگاه, اين دژ استواري و ايستادگي از زير تل هجوم استبداد آزادي ستيز, قد راست كرد و مشتاقان آزادي را نويدي دوباره داد كه آري دانشگاه زنده است . همزمان با ارديبهشت, اعتراضات دانشجويي با روز كارگر و معلم گره خورد و بار ديگر خواسته ي صنفي از گلوي جامعه سر برآورد و بن بست سكوت را شكست, چرا كه دانشجو هرگز ذلت نمي پذيرد.اعمال فشارهايي از قبيل تفكيك جنسيتي, صدور احكام انضباطي و تعليق براي دانشجويان به بهانه هاي واهي, جز اين نيست كه اقتدار گرايان سعي در استيلاي فرمانروايي ولايي در دانشگاه ها دارند. از اين رو و در پي فراخوان دانشجويان دانشگاه تهران و علوم پزشكي براي برگزاري اعتصاب و اعتراض عمومي در روز 25 ارديبهشت, از دانشجويان دعوت به حضور گسترده و فعال و برگزاري تجمعات در تمامي دانشگاه ها مي كنيم. چرا كه وقتي بيداد بر سرير قدرت مي تازد, خاموشي تقواي ما نيست.
جمعي از دانشجويان دانشگاه شهيد بهشتي

همچنین جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر با صدور بیانیه ای اعلام حضور خود را در این اعتراض اعلام نمودند متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد :

به نام پروردگار آزادی
با نام و ياد شهيدان راه سبز و به نام شهيد دانشگاه هنر صانع ‍‍ژاله دوست و همكلاسيمان. ما جمعي از دانشجويان معترض دانشگاه هنر در پي اقدام غير قانوني حكومت در برخورد با دانشجويان به بهانه اسلامي سازي دانشگاه ها حمايت خود را در اعتصاب سراسري روز 25 فروردين اعلام كرده و از دانشجويان سبز دانشگاه هنر مي خواهيم به اين موج عظيم پيوسته و ما را همراهي كنند . 25 ارديبهشت فرصتي ديگر است . من اگر برخيزم ، تو اگر برخيزي همه بر ميخيزند

شایان ذکر است که بنا بر اطلاعات منتشر شده در صفحه 25 اردیبهشت موج اعلام حمایت ها همچنان ادامه دارد و تا کنون 19 دانشگاه مختلف با صدور شانزده بیانیه برای پیوستن به این حرکت اعتراضی اعلام حضور نموده اند.
http://www.facebook.com/25ordibehesht

http://parsdailynews.com/82914.htm

http://parsdailynews.com/82915.htm
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر