۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۴, شنبه

دادگاه فدرال عالی آمریکا:خامنه ای و سپاه متهمین پشتیبانی از عاملان ۱۱ سپتامبر

article picture

علی خامنه ای و سپاه پاسداران متهم می باشند که پس از یازده سپتامبر اعضای القاعده را پشتیبانی نموده اند.


حمایت مالی ، پناه دادن به خانواده بن لادن و همچنین بسیاری از اعضای القاعده ، پشتیبانی نظامی و تسلیحاتی به القاعده برای ادامه حملات نظامی آنها بر علیه نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان جزئی از اتهاماتی است که دولت ایران به آن متهم شده است .

***
علی خامنه ای و سپاه پاسداران متهم می باشند که پس از یازده سپتامبر اعضای القاعده را پشتیبانی نموده اند
کیفرخواست دادگاه فدرال عالی آمریکا:خامنه ای و سپاه متهمین پشتیبانی از عاملان ۱۱ سپتامبر

بنابر اطلاعاتی که به ایران بریفینگ رسیده است روز دوشنبه هفته آینده (۱۶ ماه می ۲۰۱۱) نهایتا یکی از بزرگترین پرونده های تاریخ دهه اخیر دستگاه قضایی آمریکا منتهی به صدور کیفرخواست خواهد شد .

این پرونده که بر اساس شکایت خانواده های کشته شدگان حادثه یازده سپتامبر تنظیم شده است با همراهی بیش از هفتاد وکیل مدافع برجسته آمریکایی ، ایرانی ، بریتانیایی و کانادایی بدون شک یکی از بزرگترین پرونده های قضایی تاریخ آمریکا هست که بنا به گفته یکی از وکلای این پرونده برای آن بیش از پنج سال و بالای سی و شش هزار نفر ساعت وقت گذاشته شده است

یک مقام آگاه در این پرونده نیز به ایران بریفینگ گفته است: در این پرونده قضایی ضمن توجه داشتن به نظر کمیته ملی بررسی ۱۱ سپتامبر و اطلاعات سازمانهای امنیتی و قضایی دولت آمریکا در آن شهادت بیش از ۱۲۰فعال سیاسی ، روزنامه نگار ، محقق و تحلیلگر تروریسم و همچنین اعضای سابق القاعده و وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و چندین چهره برجسته و طراز اول سابق جمهوری اسلامی به چشم می خورد .

در این پرونده دستگاه قضایی آمریکا ضمن جمع آوری مدارک و اسناد بی شماری از وابستگان القاعده و همچنین مدارک بدست آمده از شهادت شهود و ارتباطات پنهان اعضای القاعده نهایتا دادستان فدرال عالی آمریکا را مجاب نموده است که نسبت به صدور کیفرخواست نهایی اقدام نماید .

این پرونده که در پانزده کلاسور و بیش از هشت هزار صفحه می باشد مشخص می سازد که دولت جمهوری اسلامی ایران در بعد از یازده سپتامبر بزرگترین حامی و پشتیبان القاعده بوده است .

حمایت مالی ، پناه دادن به خانواده بن لادن و همچنین بسیاری از اعضای القاعده ، پشتیبانی نظامی و تسلیحاتی به القاعده برای ادامه حملات نظامی آنها بر علیه نیروهای آمریکایی در عراق و افغانستان جزئی از اتهاماتی است که دولت ایران به آن متهم شده است .

در این پرونده علی خامنه ای به عنوان رهبر ایران و دو وزیر وقت خارجه ایران (خرازی و متکی) و همچنین دو فرمانده وقت سپاه پاسداران ( سرلشگر رحیم صفوی و سرلشگر جعفری) و همچنین فرمانده نیروی قدس سپاه جزو متهمین طراز اول می باشند .

گفتنی است با توجه به شهادت چند تن از اعضا و فرماندهان ارشد سپاه که هم اکنون به عنوان پناهنده سیاسی در خارج از ایران بسر می برند، سپاه پاسداران در این پرونده متهم می باشد که در قبل از یازده سپتامبر نسبت به آموزش نظامی به تعدادی از اعضای القاعده پرداخته است .

یکی از وکلای مدافع این پرونده به ایران بریفینگ گفته است که : پس از شش سال پیگیری و تلاش مداوم نهایتا کیفرخواست این پرونده روز دوشنبه ۱۶ ماه می از طریق مجاری رسمی و قضایی و همچنین رسانه های دولت آمریکا منتشر خواهد شد .

این عضو تیم وکلای مدافع پرونده ۱۱ سپتامبر همچنین به خبرنگار ایران بریفینگ گفته است : «از زمان آغاز تحقیقات ما تا کنون دولت جمهوری اسلامی و همچنین دو کشور اروپایی موانع و مشکلات بی شماری را برای اعضای کمیته تحقیقات بوجود آورده و از همه راههای ممکن استفاده نموده بودند که تحقیقات در اینباره متوقف شود .»

بر اساس گفته این وکیل مدافع ، دولت جمهوری اسلامی همچنین متهم است که در سال ۲۰۰۸ با همکاری یک کشور دیگر درصدد ربودن یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی برآمده است که با دخالت بموقع وزارت امورخارجه و سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا این اقدام آنها ناکام مانده است .

گفتنی است اطلاعات بی شمار دیگری از این پرونده نیز در اختیار ایران بریفینگ قرار گرفته است که پس از روز دوشنبه و اعلام رسمی آن توسط کمیته ملی یازده سپتامر متعاقبا در ایران بریفینگ با کسب اجازه از کمیته وکلا منتشر خواهد شد .


ایران بریفینگ
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر