۱۳۹۰ اردیبهشت ۱۹, دوشنبه

" علیرضا عسگری در دادگاه رفیق حریری علیه جمهوری اسلامی شهادت می دهد "

article picture

خبرگزاری اسرائیلی "معا " روز یکشنبه، اعلام کرد علیرضا عسگری معاون وزارت دفاع جمهوری اسلامی که در سال 2007 در استانبول ناپدید شد در حال حاضر در یکی از زندان های " موساد" سازمان جاسوسی اسرائیل به سر می برد.


این خبرگزاری بر اساس گزارش منابع مطلع اعلام کرد عسگری از همان ابتدای ناپدید شدن در اسرائیل زندانی بود اما دولت اسرائیل به دلایل امنیتی از انتشار این اطلاعات جلوگیری کرد.
پیشتر یک روزنامه ایرانی اسرائیل را به ربودن معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی از استانبول در ترکیه، درسال 2007 متهم کرده بود اما اسرائیل این اتهامات را رده کرده و می گوید وی احتمالا برای فرار از فشارها در ایران به یک کشور دیگری پناه برده باشد.
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست درسال 2007 ازپناهندگی یک افسربلند پایه رژیم ایران
وهمکاری وی با سازمان های اطلاعاتی غرب خبر داد و تاکید کرد این عضو سپاه اطلاعات فراوانی از روابط ایران و حزب الله در اختیار سازمان های اطلاعاتی داده است.
این درحالی است که خانم سیما احمدی همسر علیرضا عسگری به خبرگزاری "ایسنا" گفته بود، شوهرش با همکاری دولت ترکیه، بوسیله اسرائیل ربوده شد.


از سوی دیگر ریچارد سیلورشتین روزنامه نگارآمریکایی یهودی تبارکه درروزنامه های گاردین ، ولس آنجلس تایمز همکاری می کند در تاریخ 12سبتامبر2010 در مقاله ای که در وبلاگ خود منتشرکرد اعلام کرد ژنرال ایرانی که درسال 2007 در ترکیه ناپدید شد جسد مرده او در زندان ایالون در اسرائیل مشاهده شد.

این روزنامه نگار آمریکایی نوشت منابع مطلع به او گفتند که ژنرال مذکور احتمالا دست به خودکشی زده است. اسرائیل اما به این خبر واکنش نشان نداده است.


به گفته ریچارد روزنامه "وای نت" خبر خود کشی ژنرال ایرانی را نیز در وبسایت خود

منتشر کرد ولی به سرعت توسط هیئت های کنترل برداشته شد . او افزود من نسخه ای از این خبر دارم.

ریچارد با اشاره به خبرخودکشی ژنرال ایرانی توسط روزنامه "وای نت" ومقاله روزنامه "ها آرتص" که نحوه خود کشی افراد بازداشتی به صورت سری را شرح داده است نتیجه گیری می کند که علیرضا عسکری احتمالا کشته یا خود کشی کرده است.


وی همچنین افزود چنانچه ژنرال ایرانی هنوز در اسرائیل به سر می برد کشته شدن وی توسط اسرائیل بسیارمحتمل به نظر می رسد چرا که اسرائیل نمی تواند تمام اظهارات سابق خود در مورد عدم دست داشتن در ناپدید شدن وی را پس بگیرد و در این صورت روابطش با ترکیه بحرانی خواهد شد.


پیشتر منابع امنیتی اسرائیلی اعلام کرده بودند ژنرال ایرانی با گرفتن پناهندگی اکنون در

ایالت ویرجنیای آمریکا زندگی آسوده ای دارد.

با توجه به این اظهارات اسرائیلی ها ریچارد می گوید شاید اسرائیل پس از گرفتن اطلاعات مورد نیاز خود از کشتن او صرف نظر کرده است..


روزنامه ساندی تلگراف در یک مقاله در این رابطه نوشت ناپدید شدن ژنرال ایرانی در چهارچوب ترورمغزهای نیروهای نظامی و دانشمندان اتمی در کشورهای جهان سوم بوسیله سازمان های جاسوسی کشورهای درگیر صورت گرفته است.


یک روزنامه عبری دیگر نوشت ژنرال ایرانی احتمالا خود را برای شهادت دادن در دادگاه بررسی پرونده ترور رفیق حریری درسال 2005 که سرنخ هایی از دست داشتن جمهوری اسلامی در آن پیدا شده آماده می کند.


شایان ذکر است که پس از اشغال عراق توسط آمریکا حدود 200 دانشمند اتمی در عراق کشته شدند اکثرعراقی ها ایران را به ترور مغزها در این کشور متهم می کنند.
العربیه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر