۱۳۹۰ اردیبهشت ۲۲, پنجشنبه

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران: ایران می بایستی دوروتی پرواز را آزاد کند

article picture


کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران امروز با صدور بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری دوروتی (هما) پرواز، گزارشگر سرویس انگلیسی زبان آنلاین شبکه خبری الجزیره شد.
این کمیته با اشاره به خبر امروز شبکه خبری الجزیره مبنی بر اینکه که دولت سوریه، دوروتی پرواز، روزنامه‌نگار سرویس انگلیسی زبان این شبکه را به ایران تحویل داده است، خواستار آزادی فوری وی گردید.
محمد عبدالدایم هماهنگ کننده خاورمیانه و شمال آفریقای کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران گفت: «تحویل آشکار دوروتی پرواز توسط سوریه به ایران در حالی که وی شهروندی آمریکایی و کانادایی نیز می‌باشد انتخابی غیر مسئولانه است».
وی اضافه کرد: «با توجه به پیشینه بسیار بد آزادی مطبوعات در جمهوری اسلامی ایران، ما نگران سلامت خانم پرواز هستیم».
در بیانیه کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران آمده است که خانم پرواز نهم اردیبهشت ماه سال جاری وارد سوریه شده و از آن پس اطلاعی از وی در دست نیست. وی شهروندی آمریکایی کانادایی با ملیت ایرانی است که توسط سرویس امنیتی ناشناسی در سوریه بازداشت شده است.
چهاردهم اردیبهشت ماه دولت دمشق تائید کرد که وی تحت بازداشت است، اگرچه گزارش رسانه‌های محلی از انتقال وی در یازدهم اردیبهشت ماه به ایران حکایت داشت.
بنا بر بررسی های کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران، در سال 2010، ایران به همراه چین بیشترین تعداد روزنامه نگاران زندانی را داشته‌اند.
http://www.cpj.org/2011/05/iran-must-release-dorothy-parvaz.php#more
http://parsdailynews.com/83203.htm
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر