۱۳۹۱ فروردین ۲۰, یکشنبه

تجمع كارگران صنايع فلزی ايران در مقابل ساختمان رياست جمهوری


۸۰۰ نفر از کارگران کارخانه صنایع فلزی ایران صبح امروز به دليل عدم دريافت مطالبات قانونی‌شان در مقابل ساختمان ریاست جمهوری تجمع کردند.
یکی از کارگران که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار ايلنا گفت: کارخانه صنایع فلزی ایران در گذشته تعداد بیش از ۱۲۰۰ کارگر داشت که هم اکنون این تعداد به ۸۰۰ نفر رسیده است.
او گفت: مدیریت جدید کارخانه ۴ ماه است که وارد این مجموعه شده و از پرداخت عیدی، سنوات و سایر مطالبات قانونی‌ ما سر باز می‌زند.
اين كارگر همچنین ادامه داد: در طول سال گذشته مسئولین این واحد تولیدی بصورت منقطع حقوق و بیمه ما را پرداخت می‌کردند که در مجموع ما هشت ماه حقوق و بیمه طلبکاریم. 

او با تاکید بر اینکه هر كارگر در طول ماه‌هاي گذشته جمعا پانصد هزار تومان حقوق دریافت کرده‌ است، تصریح کرد: هر کارگر ۴ میلیون تومان از این کارخانه طلب دارد. به گفته وی اکثر کارگران این واحد تولیدی قراردادی بوده و فقط تعداد بسيار کمی از آنان استخدام رسمی هستند.
اين كارگر افزود: با توجه به پرداخت منقطع حق بيمه كارگران به سازمان تامين اجتماعي، براي بسياري از کارگران امکان بازنشستگی تحت قانون مشاغل سخت زیان آور وجود ندارد.
تجمع كارگران تا لحظه تنظيم اين خبر همچنان در خيابان پاستور تهران، مقابل ساختمان رياست جمهوري ادامه دارد. 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر