۱۳۹۱ فروردین ۲۳, چهارشنبه

محمد صفر لفوتی، فعال کارگری از کار معلق شد

article pictureمحمد صفر لفوتی، از فعالین کارگری و روزنامه‌نگار که به تازگی از زندان آزاد شده است، تحت فشار ماموران وزارت اطلاعات قرار دارد و به تازگی از کار خود معلق شده‌ است.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد صفر لفوتی در ۲۲ آذرماه ۱۳۹۰ به اتهاماتی نظیر نشر اکاذیب، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی در مقابل محل کارش(شرکت نفت چالوس) توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و پس از تفتیش منزل مسکونی و ضبط برخی وسایل شخصی‌اش، به بازداشتگاه شهید کچوئی اداره‌ی کل اطلاعات استان مازندران واقع در شهرستان ساری منتقل شد.
این روزنامه نگار، ۲۲ دی ماه ۹۰ پس از تحمل ۳۵ روز حبس در سلول انفرادی، با قرار وثیقه‌ی ۵۰ میلیون تومانی، تا زمان تشکیل دادگاه و صدور حکم موقتاً آزاد شد.


وی باتوجه به اینکه نماینده‌ی منتخب ۲۰۰ تن از کارگران قراردادی شرکت نفت غرب مازندران بوده، بخاطر پیگیری مطالبات کارگران از شهریور ۹۰ حقوق و مزایایش توسط مسئولین این اداره مسدود و محل کارش را عوض نموده بودند و شخص دیگری را به صورت انتصابی به عنوان نماینده منصوب می‌کنند.
آقای لفوتی در سال ۸۸ نیز به دلیل سخنرانی در جمع دانشجویان دستگیر و دفا‌تر خوابگاه‌های دانشجوئی تحت مدیریتش و دفتر کار مطبوعاتی‌اش تعطیل و پلمب شده بود.
گفتنی ست نامبرده که سابقه‌ی وبلاگ نویسی نیز دارد هم‌چنان از کار خود معلق و تمامی حقوق و مزایایش مسدود می باشد و در شرایط روحی نانساعدی به سر می‌برد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر