۱۳۹۱ فروردین ۲۲, سه‌شنبه

علی مرادی زندانی سیاسی پس از دست زدن به اعتصاب غذا لب هایش را دوخت

article picture


گزارش دریافتی: راه‌های بیشماری برای تنبیه یک زندانی وجود دارد. برخی به سادگی انتقال او به زندانی خطرناکتر است. علی مرادی یک زندانی سیاسی کرد است که به جرم "اقدام علیه امنیت کشور و همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف رژیم " به سی سال زندان محکوم شده و اخیرا درششمین سال اسارتش به زندان بندر عباس منتقل شده است. بنابر اطلاعات سیده به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، علی مرادی برای جلب توجه مقامات به شکایتش به اعتصاب غذا توسل جسته‌است.
وی با استناد به قوانین ناظر بر عملکرد زندانها، به "انتقال غیرقانونی از یک زندان به زندان دیگر و از یک بخش به بخش دیگر، فقدان تقسیم بندی و جدایی میان زندانیان مختلف، فقدان امنیت، و تهدیداتی که متوجه جانش شده است،" معترض شده‌ . بنابر همین منبع، آقای مرادی به اینکه طی چند سال گذشته بارها از زندان میناب به سلول انفرادی و حالا هم از این زندان نقل و انتقال داده شده است و نیز محرومیت غیرقانونی از حق ملاقات و تماس تلفنی، اعتراض کرده است.


این زندانی سیاسی در اعتراض به شرایط نگهداریش، نامه‌هایی خطاب به رؤسای زندانها، رئیس قوه قضاییه، و مجامع بین المللی حقوق بشر نوشته است. در این نامه‌ها به تنبیهاتی که به خاطر آشکار ساختن فساد موجود در زندانها متحمل شده است، اشاره کرده است.
وی در آخرین اقدام خود در اعتراض به فشارهای وارده مسئولین زندان ، همچون ممنوع ملاقات و تلفن کردن نامبرده و عدم احقاق سایر حقوق اولیه و انسانی خود ، دو روز است که دست به اعتصاب غذا با دوختن لبهای خود زده است .
مسئولین زندان بدون توجه به وضعیت نامبرده ضمن تهدید وی ، آقای مرادی را به بند قرنطینه که محلی غیربهداشتی و نامناسب می باشد و کاربرد آن نگهداری و قرنطینه زندانیان جدید ورود می باشد منتقل نموده اند.
گفتنی است علی مرادی شش سال پیش در محله کانی دینار شهر مریوان توسط نیروهای امنیتی دستگیر و به اعدام محکوم شد که بعدا حکم وی در دادگاه تجدید نظر به 30 سال زندان تغییر یافت.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر