۱۳۹۱ فروردین ۲۲, سه‌شنبه

تجمع اعنراضی دو هزار کارگر در شوشتر ادامه دارددو هزار کارگر نی‌بُر کشت و صنعت کارون شوشتر دست از کار کشيده و تجمع اعتراضی برگزار کردند.
به گزارش خبرگزاری کار ايران (ايلنا) امروز سه‌شنبه ۲۲ فروردين دو هزار کارگر کشت و صنعت کارون شوشتر در خوزستان، در اعتراض به عدم محاسبه سنوات بيمه‌ای و افزايش نيافتن دستمزد خود در سال‌های گذشته، دست از کار کشيده و در مقابل درب ورودی کارخانه تجمع کردند.
آقايار حسينی، دبير اجرايی خانه کارگر خوزستان، ضمن اعلام اين خبر گفت: "اين کارگران فصلی که به کار تخصصی بريدن نی اشتغال دارند خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل و همچنين افزايش دستمزد ماهانه خود هستند."
به گفته وی بسياری از کارگران نی‌بُر کشت و صنعت کارون شوشتر به سن بازنشستگی رسيده‌اند اما به دليل تعويق در پرداخت حق بيمه توسط کارفرما امکان بازنشسته شدن و استفاده از مزايای تأمين اجتماعی را ندارند.


کارگران فصلی نی‌بُر تا دو ماه آينده، پايان برداشت نی، قرارداد دارند اما با ورود مديريت جديد اين کارگران پيش از پايان قرارداد اخراج خواهند شد
همچنين سازمان تأمين اجتماعی، کار اين کارگران را جزء مشاغل سخت و زيان‌آور به‌شمار نمی‌آورد.
آقايار حسينی گفت کارگران فصلی نی‌بُر تا دو ماه آينده، پايان برداشت نی، قرارداد دارند اما با ورود مديريت جديد اين کارگران پيش از پايان قرارداد اخراج خواهند شد.
اين فعال کارگری افزود: "طرح طبقه‌بندی مشاغل برای اين کارگران مهيا شده که امکان اجرای اين طرح با مخالفت مديريت جديد به جهت عدم پرداخت مابه‌تفاوت سال‌های ۷۲ کارگران، تاکنون متوقف شده است."
شرکت کشت و صنعت نيشکر کارون شوشتر بيش از ۱۲هزار نفر کارگر و کارمند دارد و بزرگ‌ترين کارخانه توليد شکر در ايران و خاورميانه به‌شمار می‌رود.
محصول اصلی اين کارخانه شکر سفيد است و نئوپان، کاغذ، فورفورال و خوراک دام نيز ار صنايع جانبی اين کارخانه عظيم می‌باشند.
میزان اراضی شرکت کشت و صنعت کارون حدود ۴۰ هزار هکتار است که ۲۵ هزار هکتار آن قابل می‌باشد.
شرکت کشت و صنعت نيشکر کارون در شمال باختری شهرستان شوشتر قرار دارد.
کارگران اين شرکت پيش از اين، در روزهای پايانی دی‌ماه و اسفندماه سال گذشته، در اعتراض به دستمزد کم و مسائل بيمه‌ای خود دست به تجمع و اعتصاب زده بودند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر