۱۳۹۰ بهمن ۲۶, چهارشنبه

فشار سازمان یافته روی دانشگاهیان برای شرکت در انتخابات فرمایشی

article picture
26 بهمن - کیهان آنلاین- همه شواهد نشان می دهد که رژیم در هراس تحریم انتخابات از سوی جامعه سازماندهی گسترده ای را برای کشاندن مردم به پای صندوق های رأی، از تطمیع تا اجبار، اغاز کرده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به مشارکت اندک مردم در انتخابات فرمایشی مجلس اسلامی که قرار است 12 اسفند برگزار شود گفت: متوسط مشارکت مردم در انتخابات 54 تا 56 درصد است که تلاش می شود این میزان کاهش یابد [از سوی استکبار]. ا ین در حالی است که در دانشگاه های کشور 4 میلیون دانشجو و نیروی عظیمی از اساتید وجود دارند». وی افزود: «از این رو باید در دانشگاه ها تلاش شود تا این امر [مشارکت در انتخابات] محقق و تقویت شود».
خواجه سروی با اشاره به سازماندهی که از سوی حکومت در تشکل های وابسته به آن صورت گرفته ادامه داد: «با هماهنگی که با تشکل های دانشجویی صورت گرفت، تشکل ها آمادگی دارند تا شخصیت سیاسی و کاندیداهایی که از سوی نظام مورد تأیید قرار گرفتند را فارغ از جناح سیاسی آنها به دانشگاه ها دعوت و کرسی های آزاداندیشی و یا مناظره برگزار کنند»!

وی تأکید کرد از همه امکانات دانشگاه ها باید بهره گرفت تا دانشجویان و اساتید را به پای صندوق های رأی کشاند. خواجه سروی گفت: «دشمنان تلاش می کنند تا مشارکت مردم در تهران به حداقل برسد ولی باید با عملکرد مناسب در دانشگاه ها نگذاریم تا این امر اتفاق بیفتد».
معاون فرهنگی وزارت علوم هم چنین با اشاره رویدادهای احتمالی که ممکن است پس از انتخابات فرمایشی به وجود بیاید یادآوری کرد: «باید از بروز حوادثی نظیر حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری 88 در انتخابات مجلس جلوگیری شود و فضای دانشگاه ها به گونه ای باشد که پس از انتخابات فعالیت های خود را به روال گذشته ادامه دهند.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر