۱۳۹۰ بهمن ۲۵, سه‌شنبه

دکترمسعود سپهر: سه ماه بازداشت و ادامه بلاتکلیفی ومحرومیت از حقوق اولیه زندانی

article picture
همسر دکتر مسعود سپهر زندانی عقیدتی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت که به رغم گذشت سه ماه از بازداشت، هنوز مشخص نیست که همسرش به چه دلیلی دستگیر شده است. مسعود سپهر مدرس علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز ۲۶ آبان ماه سال جاری دستگیرشد.
مهشید تدین،همسر دکتر مسعود سپهر، در خصوص نحوه بازداشت ایشان به کمپین گفت: صبح پنجشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۰ ماموران لباس شخصی به منزل اینشان مراجعه وبعد از بازرسی کامل محل، وی را دستگیر و به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک صد منتقل نمودند.
خانم تدین با اشاره به اینکه اجازه ملاقات کابینی به او داده شده است در خصوص وضعیت سلامتی همسرش گفت:«حال عمومی وی خوب نیست ایشان فشار خون دارند ، علاوه بر آن کلیه هایشان هم ناراحت است و باید همیشه تحت نظر پزشک باشند. من بشدت نگران وضعیت جسمی ایشان هستم.»

مهشید تدین با اشاره به اینکه پرونده آقای سپهر به دادسرا ارجاع نشده است به کمپین گفت: «نزدیک سه ماه است همسرم بازداشت است اما پرونده وی هنوز به دادسرا ارجاع داده نشده است ، هنوز نه اتهامی مشخص است و نه خبری از آزادی وی و نه حتی حق دسترسی وکیل ایشان به پرونده یا حتی حق ملاقات وکیل ایشان با همسرم،او را از تمام حقوق قانونی اش محروم کرده اند.»
خانم تدین افزود که در روزهای نخست به خانواه گفته شده که با هیچ رسانه ای مصاحبه نکنند تا تکلیف آقای سپهر سریعا مشخص شود و او را آزاد کنند، اما علیرغم سکوت خانواده بعد از نزدیک سه ماه هیچ تغییری در بلاتکلیفی این سه ماهه و مشخص شدن وضعیت این زندانی عقیدتی سیاسی مشاهده نمی شود.
دهم دی ماه سال جاری سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران با صدور بیانیه ای به موج دستگیری منتقدین و فعالین حوزه های سیاسی مدنی اعتراض کرده و نوشت: «دکتر سپهر چهره ای سرشناس و از جمله اساتید دانشگاهی فرهیخته و مورد احترام مردم شیراز است. دستگیری این شخصیت وزین که در فعالیت‌های سیاسی ضمن حفظ استقلال و عدم وابستگی همواره جانب اعتدال و نقد منطقی را نگاه ‌داشته است بیش از هر چیز از تنگتر شدن هر روزه دامنه آزادی‌های قانونی و تشدید روزافزون فضای اختناق و استبداد حکایت می‌کند.»

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر