۱۳۹۰ بهمن ۲۹, شنبه

جمهور مفسدان اقتصادی؛ برادران قاچاقچی، خودیهای سکه فروش

article picture

در تلاش برای بی اثر جلوه دادن تحریمهای بین المللی علیه "نظام"، وزیر اطلاعات مرتکب عذر بدتر از گناه شده است. حجت الاسلام مصلحی، روز پنجشنبه برای توجیه "کاغذ پاره شدن پول ملی"، مقصر اصلی را سوواستفاده "خودیها" از اوضاع آشفته و همچنین غارت سازماندهی شده توسط "جاهایی از مجموعه نظام" معرفی کرد.

آقای مصلحی مهر این داغ را پس از یک آسمان به ریسمان بافی طولانی در باره "شوکهای کاذب دشمنان در زمینه اقتصادی" به پیشانی "نظام" چسباند. او عذر آورد: "با کمال تاسف برخی‌ از خودیها نیز در این مقوله دچار چالش و اشتباه شدند و جاهایی بودند که جزو مجموعه نظامند و رفتند میلیاردی سکه خریدند."

با این سخنان رسوایی بار، یک روایت تازه به مجموعه دلایل سقوط شتابان "نظام" از شیب تند شده تحریمها اضافه شده است. پیشتر وزیر امور اقتصادی و دارایی "تحرک یک جریان رسانه ای" را علت انفجار قیمت ارز و سکه عنوان کرده بود. سپس نوبت به آقای احمدی نژاد، گماشته ولی فقیه بر منصب ریاست جمهوری رسیده بود که ارسال "پیامک" و "گزارش لحظه ای" را به عنوان متهم معرفی کند.


در همین حال، گفته های حجت الاسلام مصلحی که پس از برکناری از سوی رییس دولت، وزارت خویش را مدیون آقای خامنه ای است، حکایت از ادامه تلاش لایه های هرم قدرت جمهوری اسلامی برای بهره گیری از بحران اقتصادی به مثابه سلاحی علیه یکدیگر دارد. این همزمان به معنای آن است که تشدید فشارهای بین المللی به ایجاد نقاط اصطکاک جدید میان رهبران و پایوران "نظام" انجامیده و آثار آن در حال شناور شدن در سطح می باشد.

در همین کادر نیز اتهامات بی پرده ای قرار می گیرد که آقای شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد روز گذشته (آدینه) در قالب نوشته ای که در رسانه های رسمی منتشر گردید، مطرح ساخت. وی در پاسخ به منتقدان بودجه و طرحهای اقتصادی دولت، شروع به ورق زدن پرونده "برادران قاچاقچی" کرد و "هزینه گزاف قاچاق برخی نهادها" را یادآور شد. او آنگاه یک گام از موضوع واردات زیر پوشش "کلاهای خاص" که از سوی آقای احمدی نژاد طرح گردیده، فراتر رفت و پرونده جدیدی با موضوع "قاچاق چند میلیارد دلاری نفت ـ گاز از كشور" برای رقبا باز کرد.

پرده دریهای این دو مقام بلند پایه رژیم جمهوری اسلامی نشان می دهد که حاکمان کشور و محافل و دسته بندیهای آنان در همان حال که خاک به چشم مردم می پاشند و شرایط کشور را عادی جلوه می دهند، با حرص و ولع مشغول قصابی اقتصاد کشور و لیسیدن استخوانهای آن هستند. فساد دامنگیر رژیم ولایت فقیه، امروز مخرب تر از هر زمان دیگر علیه شرایط زیست و کار اکثریت مردم ایران عمل می کند.
نویسنده: منصور امان
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر