۱۳۹۰ بهمن ۲۵, سه‌شنبه

در حرکت اعتراضی کارگران سد داریان پاوه 15 نفر بازداشت شدند



در پی عدم پرداخت حقوق معوقه 7 ماهه تعدادی ازکارگران بومی سد داریان پاوه، کارگران و اهالی روستای داریان سه روز پی در پی است که اقدام به تجمعات اعتراضی در بخش اداری کارفرمای این سد کرده‌اند.

به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، در پی این اعتراضات، امروز 25 بهمن‌ماه تعداد 15 نفر از معترضین توسط نیروهای نظامی بازداشت شدند.

محمد صداقت عضو شورای روستای داریان، کامیل محمودی، احمد حمیدی، محسن رشیدی، فاتح محمودی، ناجح بهرامی و اکرم صدیقی از جمله‌ی بازداشت‌شدگان امروز هستند و تا لحظه انتشار این خبر، اسامی دیگر بازداشت‌شدگان مشخص نمی‌باشد.

این اقدام اهالی روستای داریان و کارگران به دلیل پرداخت حقوق معوقه 7 ماهه‌ی آنها از سوی شرکت "کولهام" و اخراج کارگران بومی و استخدام نیروی کار غیر بومی صورت پذیرفت.

در پی این اقدام اعتراضی به دستور فرمانداری شهر پاوه حدود 300 نفر از نیرو‌های نظامی حکومت اسلامی ایران در محل اعتراض حاضر شده که بازداشت‌های امروز توسط آنان صورت گرفت.

این اعتراض‌ها از روز بیست و دوم تا امروز ادامه داشته است.

تجمع معترضین در مقابل بخش اداری شرکت کولهام کارفرمای سد داریان صورت گرفته و نهایتا اعتراض کارگران و معترضان به درگیری فیزیکی با مسئولین شرکت کارفرما منجر شده و درب و پنجره اداره‌ی مذکور توسط معترضان شکسته شد.

پیش‌تر نیز اهالی روستای داریان چندین بار به صورت شفاهی و کتبی نسبت به انفجارهای شدید برای ساخت این سد به مسئولین شرکت "کولهام" اعتراض کرده بودند.


به گفته اهالی ساکن در منطقه، انفجارهای شدید تا کنون چندین بار منجر به سقط جنین زنان باردار و ایجاد رعب و حشت در میان مردم به ویژه در میان کودکان شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر