۱۳۹۰ بهمن ۲۵, سه‌شنبه

دادگاه فرشید فتحی، شهروند مسیحی ۱۷ اسفند برگزار خواهد شد

article picture


دادگاه فرشید فتحی، شهروند مسیحی ۱۷ اسفند برگزار خواهد شد
با گذشت بیش از ۴۰۰ روز از بازداشت فرشید فتحی در کریسمس سال ۲۰۱۰ در بند ۲۰۹ زندان اوین سرانجام تاریخ دادگاه وی اعلام شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این زندانی عقیدتی که از کریسمس سال گذشته به صورت بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می شود تنها برای انکار ایمان خود و عدم قبول خواسته بازجویان بیش از یک سال و یک ماه را در سلول انفرادی بسر برده است.
فرشید فتحی که دارای یک همسر و دو فرزند خردسال است همزمان با بازداشت بیش از ۶۰ تن از شهروندان مسیحی در کریسمس سال گذشته بازداشت شده است، بازجویان وزارت اطلاعات برای شکنجه روحی این زندانی کلیه مقدمات آزادی وی را فراهم کرده و در زمان خروج از بند ۲۰۹ مجددا وی را به بند بازگرداندند.


دادگاه وی نیز تا کنون چند بار به بهانه های مختلفی به تعویق افتاده است، گفته می شود وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی محاکمه خواهد شد، اتهام کلیشه ای که در طی سالهای اخیر به کلیه بازداشت شدگان از سوی بازجویان و بازپرسی تفهیم می شود.
فرشید فتحی و نورالله قبیتی زاده از بازداشت شدگان کریسمس سال ۲۰۱۰ هستند که کماکان در بازداشت و به صورت بلاتکلیف بسر می برند.
هم اکنون فرشید فتحی در زندان اوین، فرهاد سبک روح، ناصر ضامن دزفولی، داوود علیجانی و نورالله قبیتی زاده در زندان کارون، ماسیس موسسیان در زندان رجایی شهر و فریبرز آرزم و بهنام ایرانی در زندان ندامتگاه کرج از جمله شهروندان مسیحی در بند هستند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر