۱۳۹۱ فروردین ۶, یکشنبه

جمعی از فعالین خواستار توقف حکم اعدام شیرکوه معارفی شدند

article picture
جمعی از فعالان سیاسی و مطبوعاتی و فرهنگی و مدنی داخل کشور، با نگارش نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه‌ی قضائیه، خواستگار صدور توقف حکم اعدام "شیرکوه معارفی" که در زندان سنندج محبوس است، شدند.


متن این نامه به همراه اسامی امضاکنندگان آن که در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران "هرانا" قرار گرفته است، به شرح زیر است.

نامه‌ی شماره‌ی ۶ تاریخ ۱۳ /۱۲/ ۱۳۹۰
(تلاش‌ها همچنان برای جان شیرکوه معارفی)
آیت الله آملی لاریجانی ریاست محترم قوه قضاییه ایران:
ما تعدادی از فعالان سیاسی و مطبوعاتی و فرهنگی و مدنی در داخل کشور که در حال حاضر در استان‌های مختلف ایران و کردستان اقامت داریم که با برخی از ما آشنا هستید اینک از شما تقاضا داریم تا با صدور توقف حکم اعدام برای یک جوان مظلوم آقای شیرکوه معارفی که ماه هاست در زندان سنندج به سر می‌برد برای نجات جان وی تلاش کنید. جان انسان‌ها گران‌بها‌ترین خبر در عصر کنونی ماست و ما بر این عقیده هستیم که تنها عضویت در یکی از احزاب کرد نباید به قیمت جان یک شهروند شریف تمام شود.

این جوان ۳۲ ساله که با مرگ دست و پنجه نرم می‌کندو مرگ را در چند قدمی خود تجربه کرده دو بار تا پای چوبه‌ی دار رفته است.
پس از چندین ماه سکونت در سلول انفرادی و اذیت و آزار بسیار در آستانهٔ اعدام قرار دارد. لذا از شما به عنوان یکی از عالیترین مقام‌های قضایی دلسوز که به برابری شهروندان اعتقاد دارید صمیمانه تقضا داریم که در این مسیر قدم بگذارید. از حضرتعالی تقاضا می‌گردد در یک روند عادلانه و در یک دادگاه قضایی سالم در چهار چوب قانون بررسی آیین دادرسی و کیفری مجددا پرونده‌ی این جوان کرد مورد بررسی قرار بگیرد و محبت جنابعالی بتواندسد راه اعدام شیرکوه معارفی هموطن ایرانی ما بشود.
اینک از سایر مقامات جمهوری اسلامی می‌خواهیم و خواستار متوقف کردن احکام اعدام در ایران هستیم تا به حقوق بشر و کرامت انسان‌ها احترام گذاشته شود.
آقایان:
دکتر پیمان قاسملو- رضامکریانی- بهنام شیرزاد- مهندس رشیدفاتحی- عثمان حیدرزاده- آرمان ایلخانی- دکتر آواره قزلجی- شهاب فروزان- داوود آصف- کوروش باهنر- دکتر شاپور ستوده
خانم‌ها:
فهیمه جلالی- مستوره شیخ الاسلامی- هیمن فرخی
۱۳۹۰/۱۲/۱۳ پایتخت تهران

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر