۱۳۹۱ فروردین ۷, دوشنبه

قتل عمد شهروند کُرد توسط نیروی انتظامی در کرمانشاه + تصویر و فیلم

article picture

پس از پایان تعطیلات عید، پرونده قتل عمد "پورمند مدحت‌نیا"توسط یکی از مأموران نیروی انتظامی از سوی شعبه‌ی اول دادگاه نظامی کرمانشاه بررسی می‌شود.
به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، آقای "برزو مردادی" وکیل اولیای دم شهروند مقتول کُرد پورمند مدحت‌نیا، در تماسی تلفنی به خبرنگار کُردپا اعلام کرد:
"در مراحل اولیه و بازپرسی پرونده مذکور، نهایتا به صدور کیفرخواست دادستان کرمانشاه مبنی بر عمد بودن قتل و قصاص متهم منجر گردیده است".
آقای مرادی در مورد انتشار اخباری مبنی بر غیر قانونی بودن و آزاد نمودن متهم با تودیع وثیقه که به قتل عمد متهم شده به کُردپا گفت: 
"با توجه به اینکه این پرونده در دادگاه نظامی مورد بررسی قرار گرفته، از همین رو و با استناد به یکی از موارد قانونی در آیین رسیدگی به جرائم نظامیان فرد متهم به صورت موقت و با تودیع وثیقه آزاد شده است و این بدان معنا نیست که وی از اتهام خود تبرئه یا اتهام و ارتکاب به جرم وی تعدیل شده باشد"

3930.jpg

مراسم ختم پورمند مدحت نیا
وکیل اولیای دم "پورمند مدحت‌نیا"خاطرنشان کرد که به دلیل عدم حضور قاضی دادگاه، از سوی مدیر دفتر شعبه اول دادگاه نظامی کرمانشاه به وی اعلام شده که جلسه رسیدگی به پرونده پس از تعطیلات انجام خواهد گرفت.
آزادی مقتول پورمند مدحت‌نیا از سوی دادگاه موجبات نگرانی را در میان اعضای خانواده وی فراهم کرده بود و ابوبکر مدحت‌نیا عموی مقتول اعتراض و نارضایتی شدید خانواده‌ی مد‌حت نیا را در این رابطه به آژانس کُردپا اعلام کرد.3928.jpg
عموی پورمند مدحت‌نیا به آژانس کُردپا گفت: "پدر پورمند مدحت‌نیا در مراسم ختم پسرش عنوان نموده بود که وی خواهان قصاص نیست و با اعدام مخالف است اما خواستار رسیدگی به پرونده و مشخص شدن فرد متهم و اثبات عمد بودن عمل وی می‌باشد".
پورمند مدحت‌نیا جوان ۲۱ ساله کُرد، ساکن شهر نوسود استان کرمانشاه در غرب ایران، روز دوم فروردین سال 1390به ضرب گلوله یک مأمور نیروی انتظامی حکومت اسلامی ایران کشته شد.
این جوان که پورمند مدحت نیا نام داشت، در حالی که چند جوان برای پس گرفتن جنس های توقیف شده یکی از دوستانشان به پاسگاه مرکزی نوسود مراجعه کرده بودند، در محل حضور یافته و به قتل رسید.
تصویر به قتل رسیدن جوان کُرد توسط مأموران نیروی انتظامی حکومت اسلامی ایران در شهر نوسود و مقابل دیدگان مردم این شهر


بر اساس خبرهای منتشر شده یک جوان دیگر هم در جریان حادثه تیراندازی مجروح شده بود.
پیش‌تر مهرداد لطیفی، دایی آقای مدحت نیا، به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که مأموران پلیس، دستگاه‌های تلویزیونی را که یکی از جوانان از کردستان عراق به خاک ایران وارد کرده بود، توقیف کرده بود.ند
گروهی از مرزنشینان ایران، عمدتا به دلیل مشکلات معیشتی، با پای پیاده یا قاطر به جابجایی غیرقانونی کالا در مرز می‌پردازند که در اصطلاح محلی به آن "کول‌بری" می‌گویند.

3929.jpg
بر اساس تصاویر و به گفته‌ی شاهدان عینی آقای مدحت نیا و جوانانی که برای باز پس گرفتن جنس‌هایشان به پاسگاه پلیس مراجعه کرده بودند، مسلح نبودند.
با این حال گفته می‌شود که میان آنها و مأموران درگیری پیش آمده بود.
قتل آقای مدحت‌نیا در میان روز و در یکی از خیابان‌های اصلی شهر، موجب جریحه دار شدن احساسات مردم نوسود شد.

3926.jpg
 پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر