۱۳۹۱ فروردین ۱۰, پنجشنبه

مجازات های جدید آمریکا علیه سپاه پاسداران به دلیل حمایت از تروریسم و ...

article picture


خزانه داری آمریکا در بیانیه خود تصریح کرده است که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به دلیل نقش مرکزی انه دارش در برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران، پشتیبانی اش از تروریسم و نقض حقوق بشر در ایران هدف اصلی مجازات های آمریکا به شمار می رود.
خزانه داری آمریکا شمار دیگری از شرکت های ایرانی وابسته به سپاه پاسداران را هدف مجازات های جدید قرار داده است. خزانه داری آمریکا در عین حال اشخاص حقیقی و حقوقی جدیدی را نیز که با شرکت کشتیرانی ایران ارتباط دارند هدف رشته مجازات های تازۀ خود قرار داده است.
رویترز ضمن انتشار این خبر با استناد به بیانیۀ خزانه داری آمریکا افزوده است که مجازات های جدید پیام روشنی به جامعۀ جهانی است مبنی بر اینکه تلاش های رژیم ایران برای دور زدن مجازات های بین المللی از نظر جهان پنهان نمی ماند. خزانه داری آمریکا مجازات های بیشتری را در تصمیم اخیر خود علیه شرکت کشتیرانی "صدرا" و یکی از شاخه های صنعتی آن که دارای دفاتری در ایران و ونزوئلا است تحمیل کرده است.


خزانه داری آمریکا تصریح کرده است که شرکت کشتیرانی "صدرا" متعلق به پایگاه خاتم الانبیاء وابسته به سپاه پاسداران است که از این شرکت و شاخه های آن برای پشتیبانی مالی از عملیات خود استفاده می کند. خزانه داری آمریکا در بیانیه خود تصریح کرده است که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به دلیل نقش مرکزی اش در برنامه های اتمی و موشکی رژیم ایران، پشتیبانی اش از تروریسم و نقض حقوق بشر در ایران هدف اصلی مجازات های آمریکا به شمار می رود. خزانه داری آمریکا همچنین گفته است که سپاه پاسداران ایران به موازات ایفای این نقش کلیدی دامنۀ نفوذ خود را در اقتصاد ایران، به ویژه در صنعت نفت و گاز و تجارت غیرقانونی توسعه داده است.
به گزارش منوتو، خزانه داری آمریکا در ادامه افزوده است که این کشور به تشدید مجازات های خود علیه رژیم ایران و همچنین سپاه پاسداران ادامه می دهد. به موجب تصمیم جدید خزانه داری آمریکا دارایی شرکت هایی که مجازات های آمریکا علیه شان تشدید شده در این کشور مسدود خواهند شد و شرکای تجاری خارجی آنها از دسترسی به بازارهای مالی و بانکی آمریکا محروم می شوند. خزانه داری آمریکا در اقدام جدید خود شرکت حمل و نقل دریایی و دو مقام ایرانی به نام های علاالدین سادات رسول و علی عزتی را مشمول مجازات های خود کرده اند. به گفتۀ بیانیۀ خزانه داری آمریکا شرکت کشتیرانی ایران نقش مهمی در جابجایی و انتقال تجهیزات توسعۀ برنامه های موشکی و نظامی ایران ایفا کرده است

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر