۱۳۹۰ اسفند ۸, دوشنبه

بریتانیا 7 کشتی جنگی در خلیج فارس و منطقه تنگه هرمز مستقر کرده است

article picture
روزنامه بریتانیایی سان به نقل از برخی منابع نظامی این کشور نوشت که لندن خود را برای دفاع از کشورهای عربی در برابر جمهوری اسلامی آماده می کند.
این روزنامه با انتشار گزارشی در این باره نوشت که نیروهای نظامی بریتانیا در هفته های گذشته و همزمان با تشدید تنش با جمهوری اسلامی بر سر برنامه های هسته ای و افزایش احتمال حمله اسراییل به تاسیسات هسته ای رژیم ایران تحرکات نظامی خود را در خلیج فارس افزایش داده است.
بر اساس این گزارش نیروی دریایی بریتانیا در هفته های اخیر چندین ناوچه جنگی و زیر دریایی هسته ای به خلیج فارس فرستاده است.
این گزارش می افزاید یکی از طرح های نظامی بریتانیا در این زمینه مقابله با حملات احتمالی رژیم ایران به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است و در همین راستا ، نیروی دریایی بریتانیا خود را آماده می کند تا در صورت درخواست کشورهای عربی امارات ، قطر ، عمان ، عربستان ، بحرین و کویت از این کشورها در برابر حملات احتمالی جمهوری اسلامی دفاع کند.
این روزنامه می نویسد که طی هفته های اخیر نیروی دریایی بریتانیا 7 کشتی جنگی در خلیج فارس و منطقه تنگه هرمز مستقر کرده است و به نقل از برخی منابع نظامی و دفاعی بریتانیا می افزاید: جنگ احتمالی با جمهوری اسلامی در بازه زمانی بین 18 تا 24 ماه اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.
سان می افزاید : در صورت جدی شدن مساله جنگ با جمهوری اسلامی بریتانیا در گام نخست یک گردان پیاده نظام به امارات متحده عربی یعنی نزدیک ترین متحد نظامی لندن در منطقه اعزام خواهد کرد .
به گزارش عصر ایران ،این روزنامه بریتانیایی می افزاید ، هم اکنون ناو شکن انگلیسی " HMS DARING " به عنوان جدید ترین و قوی ترین ناوشکن بریتانیا در منطقه مستقر شده است .
سان می افزاید استقرار موشک های کروز در منطقه بخش دیگری از برنامه نظامی بریتانیا برای محافظت از کشورهای عربی در برابر هر گونه احتمال رویارویی نظامی با جمهوری اسلامی است .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر