۱۳۹۰ اسفند ۱۱, پنجشنبه

همکاری جمهوری اسلامی و حزب الله با مافیای مواد مخدر در آمریکای لاتین

article pictureواشنگتن نگران ازاعمال جمهوری اسلامی وحزب الله درآمریکا
هیلاری کلینتون وزیر امور خارجۀ آمریکا دیروز نگرانی اش را نسبت به برخی اخبار مربوط به رابطۀ سازمان های قاچاق مواد مخدر در آمریکای لاتین با حزب الله لبنان و حکومت ایران اعلام کرد.
وزیر امور خارجۀ آمریکا که این سخن را در مقابل کمیسیون امور خارجۀ مجلس نمایندگان آمریکا ایراد می کرد، همچنین اظهار داشت که مقامات دولت آمریکا نسبت به فعالیت های دولت جمهوری اسلامی و حزب الله در قارۀ آفریقا نگران هستند و بر این فعالیت ها از نزدیک نظارت دارند.
به گزارش منوتو، وزیر امور خارجۀ آمریکا سپس قول داد که کلیۀ تدابیر لازم برای رفع تهدید علیه آمریکا اتخاذ شود. هیلاری کلینتون سپس با اشاره به توطئۀ قتل سفیر عربستان در واشنگتن که به ادعای دادگستری آمریکا قرار بوده با تبانی سپاه قدس جمهوری اسلامی و یک کارتل قاچاق مواد مخدر در مکزیک صورت بپذیرد، افزود که این توطئه به منزلۀ پرسش و هشداری بزرگ به مقامات آمریکا بوده است.


هیلاری کلینتون سپس گفت که همکاری های اطلاعاتی مهمی میان آمریکا و کشورهای آمریکای لاتین در خصوص نقش رژیم ایران و حزب الله لبنان در قاچاق مواد مخدر در قارۀ آمریکا صورت می پذیرد. هیلاری کلینتون سپس با اشاره به پشتیبانی آرژانتین، برزیل، مکزیک و شیلی از تلاش ها و اقدامات آمریکا اضافه کرد که کشورش به زودی ائتلاف قدرتمندی را در قارۀ آمریکا و همچنین در سطح بین المللی علیه اقدام های رژیم ایران و حزب الله در آمریکای لاتین انجام خواهد داد. خانم کلینتون در جای دیگری از سخنانش با اشاره به آخرین دور سفر محمود احمدی نژاد به چهار کشور آمریکای لاتین، نیکاراگوئه، کوبا، ونزوئلا و اکوادور گفت که بر پایۀ تحلیل دولت آمریکا، نتایج این سفر بسیار کمتر از انتظارات جمهوری اسلامی ایران بوده است.
منوتو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر