۱۳۹۰ اسفند ۸, دوشنبه

خامنه ای خطاب به سپاه و بسیج: به نمایندگانی که طرفدار من هستند رای دهید

article picture
"نشریۀ دیلی تلگراف در ادامۀ گزارش خود افزوده است که رهبر جمهوری اسلامی از سپاه پاسداران و بسیج خواسته است که پیروزی نمایندگان طرفدار وی را در مجلس آینده تضمین کنند."
رهنمودآیت الله خامنه ای به سپاه وبسیج
نشریۀ دیلی تلگراف در گزارشی در شمارۀ امروز خود نوشت که رهبر جمهوری اسلامی ایران آیت الله خامنه ای در ملاقات اخیرش با فرماندهان سپاه پاسداران و بسیج از آنان خواسته است که در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی ایران همان شیوۀ انتخابات دهم ریاست جمهوری را به کار بگیرند، به طوری که طرفداران وی اکثر کرسی های مجلس آینده را به دست آورند.
به گزارش منوتو، در انتخابات دهم ریاست جمهوری میلیون ها نفر در ایران در اعتراض به آنچه تقلبات گستردۀ انتخاباتی نامیدند به خیابان ها سرازیر شدند و برای اولین بار جمهوری اسلامی را با بحران سیاسی بزرگی روبرو ساختند. از آن تاریخ و در نتیجۀ بحران به وجود آمده مناسبات میان رهبر جمهوری اسلامی و رییس جمهوری ایران رو به تنش و بعضاً بحران نهاده است.
نشریۀ دیلی تلگراف در ادامۀ گزارش خود افزوده است که رهبر جمهوری اسلامی از سپاه پاسداران و بسیج خواسته است که پیروزی نمایندگان طرفدار وی را در مجلس آینده تضمین کنند. در ملاقات با فرماندهان سپاه پاسداران و بسیج آیت الله خامنه ای با اشارۀ مکرر به باصطلاح "جریان انحرافی" یعنی دولت محمود احمدی نژاد خواستار جلوگیری از پیروزی طرفداران این "جریان" در انتخابات مجلس آینده شده است.
به گزارش دیلی تلگراف رهبر حکومت اسلامی ایران در این ملاقات همچنین خواستار هوشیاری سپاه و بسیج نسبت به وقوع احتمالی اعتراض های مشابۀ تابستان سال ۱۳۸۸ در کشور شده است. انتخابات مجلس نهم در بستر بحران مناسبات جمهوری اسلامی ایران با غرب برگزار می شود که با تشدید تحریم ها علیه منابع نفتی ایران رو به وخامت گذارده است.
به همین دلیل رهبران جمهوری اسلامی انتخابات آیندۀ مجلس را فرصتی برای کسب حقانیت به ویژه در مقابل فشارهای خارجی می دانند. علی لاریجانی رییس مجلس ایران و از نزدیکان آیت الله خامنه ای پریروز با تأئید همین مطلب گفت که در صورت عدم مشارکت گستردۀ مردم در انتخابات آینده فشارهای بین المللی علیه ایران بیش از این نیز تشدید خواهد شد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر