۱۳۹۰ اسفند ۱۳, شنبه

درگیری مسلحانه در اهواز ، کشته شدن یک شهروند و سه افسر ناجا


گزارش دریافتی:در تیراندازی مأموران نیروی انتظامی در حین محاصره‌ی منزل مسکونی یک خانواده‌ی عرب ایرانی در اهواز، یکی از اعضای خانواده‌ که نوجوانی 15 ساله است از دم جان سپرد و سه تن از افسران نیروی انتظامی استان خوزستان کشته شدند.
بنابه خبر ارسالی از شهر اهواز، روز پنج‌شنبه 11 اسفندماه مأموران نیروی انتظامی با شکستن درب اصلی و شلیک مستقیم به منزل آقای "ثامر حیدری" باعث کشته شدن "حسن حیدری" شده و در پایان درگیری نیز پدر خانواده به همراه برادران شهروند کشته شده به نام‌های "طارق حیدری" و "علی حیدری" 17 ساله توسط ناجا دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل گردیدند.
شاهدان عینی گفته‌اند که درگیری روز گذشته در محله‌ی "حی‌الثوره" اهواز که به مدت یک ساعت به درازا کشیده است، 3 تن از افسران نیروی انتظامی کشته شدند.
تا لحظه‌ی انتشار این خبر از علل حمله‌ی یگان ویژه‌ی نیروی انتظامی به منزل شخصی این شهروند عرب گزارشی در دسترس نیست.


در ادامه‌ی اخبار ارسالی به آژانس خبررسانی کُردپا آمده است که در آستانه‌ی انتخابات مجلس نهم در ایران برخی از جوانان و فعالان سیاسی و فرهنگی عرب در شهرهای اهواز، شوش، محمره، آبادان و خفاجیه توسط نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران بازداشت گردیده‌اند.
خبرهای حاکیست که 5 تن از شهروندان عرب در محله‌ی حی‌الثوره‌ی اهواز و یک تن دیگر به نام "عبدالسلام حمزاوی" ساکن شهر شوش توسط مأموران اداره‌ی اطلاعات بازداشت شده‌اند.
نهادهای مدافع حقوق‌بشر در خوزستان تعداد بازداشت‌شدگان شهروندان عرب را 65 تن عنوان می‌کنند.
گزارش دریافتی از "کردپا"

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر