۱۳۹۱ فروردین ۲۹, سه‌شنبه

تایید حکم قصاص یک نوجوان ۱۷ ساله در دیوان عالیدیوان عالی کشور حکم قصاص نوجوان ۱۷ ساله‌ای را به اتهام ربودن و قتل یک دختربچه‌ی ۷ ساله تایید کرد.
شعبه‌ی ۳ دادگاه کیفری استان خراسان رضوی، پیش‌تر این نوجوان ۱۷ ساله را از حیث "قتل" به قصاص نفس، به جرم "آدم‌ربایی" به تحمل ۱۵ سال حبس و به دلیل "ارتکاب عمل منافی عفت" به شلاق محکوم نموده بود که این حکم در دیوان عالی کشور عیناً تایید شده است.
به گزارش روزنامه‌ی خراسان، ماجرای این پرونده در یکی از روزهای پاییز سال ۸۹ هنگامی آغاز شد که ماموران کلانتری خلق آباد مشهد در جریان کشف جسد یک دختربچه در زمین‌های کشاورزی قرار گرفتند. دختر بچه‌ای که والدینش روز قبل گم شدن او را گزارش داده بودند.
این در حالیست که حدود ۲۰ روز پس از کشف جسد‌‌ یک جوان ۱۷ ساله با حضور در پلیس راه باغستان در حوالی شهرستان فردوس خود را تحویل پلیس داد و به قتل دختر ۷ ساله اقرار کرد.
یک کارشناس اجتماعی در این خصوص می‌گوید: "مسائل اجتماعی و فرهنگی زیادی در وقوع این گونه جرایم موثر هستند و اعمال قانون به تنهایی کافی نیست چرا که در طول سالیان دراز قانون با عاملان جرایم برخورد داشته اما از میزان جرایم به‌‌ همان میزان کم نگردیده است."

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر