۱۳۹۱ فروردین ۳۱, پنجشنبه

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی مقابل وزارت بهداشت

article picture


آخرین خبرها از ایران حاکی آن است که جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی به همراه خانواده هایشان مقابل وزارت بهداشت ایران تجمع کرده و به «تغییر شرایط امتحانات مقاطع علوم پایه و پیش کارورزی دانشجویان گروه پزشکی» معترض شده و خواستار پاسخگویی مسئولان این وزارتخانه شده اند.
به گزارش دانشجونیوز، در ادامه اعتراضات دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی به شرایط آموزشی اینبار جمعی از این دانشجویان از ساعت 8 صبح امروز (چهارشنبه) 30 فروردین‌ به همراه خانواده خود مقابل وزارت بهداشت ایران تجمع کرده اند.
گفته می شود این دانشجویان دلیل تجمع خود را اعتراض به تغییر شرایط امتحانات مقاطع علوم پایه و پیش کارورزی دانشجویان گروه پزشکی اعلام کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان این وزارتخانه در این خصوص شدند..


.دانشجویان تجمع کننده در روزهای گذشته مقابل مجلس شورای اسلامی و بیمارستان میلاد تجمع کرده بودند
یکی از دانشجویان معترض با اشاره به اینکه که ساعت‌ها از تجمع مذکور می‌گذرد، هیچ یک از مسئولان وزارت بهداشت در جمع دانشجویان حضور نیافته اند.
بنا به گزارش های پیشین دانشجونیوز، هفته های گذاشته تجمع دانشجویان علوم پزشکی از شهرهای مختلف ایران در مقابل مجلس و وزارت بهداشت در اعتراض به الزام کسب حداقل ۵٠ درصد نمره و هم چنین حذف ارفاق در نمرات به روال آزمون های قبل نیز برگزار شده بود.
گفته میشد در آزمون های جامع قبلی، مسئولان با ارفاق و افزایش نمره تمامی دانشجویان، تسهیلاتی برای ادامه تحصیل دانشجویان فراهم می کردند که اکنون با لغو این افزایش نمره، دانشجویان معترض هستند.
از سوی دیگر دکتر جبرائیل نسل سراجی، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با خبرگزاری مهر اعتراض دانشجویان را رد کرده است: "خواسته های این گروه از دانشجویان غیرمنطقی است و دادن نمره ارفاقی هم به آنها، بی مورد است."
تصویر از آرشیو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر