۱۳۹۱ فروردین ۳۱, پنجشنبه

برگزاری دادگاه سه زندانی سیاسی در سنندج

article picture
صبح روز 24.1.1391 در دادگاه انقلاب شهر سنندج جلسه‌ی دادگاهی «چنگیز قدم خیر ، شورش رضایی و فردین فرجی »، سه فعال سیاسی کرد برگزار شد.

بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، در این جلسه این سه زندانی سیاسی به اتهامات «اقدام علیه امینت ملی و عضویت در یکی از احزاب کرد مخالف رژیم » مورد محاکمه قرار گرفتند. آنها که بدونه داشتن وکیل در دادگاه حضور یافته بودند و در برابر اتهامات وارده به دفاع از خود پرداختند.
گفتنی است که در این دادگاه هیچ گونه حکمی برای این سه زندانی سیاسی صادر نشده و قاضی دادگاه به آنها گفته که تا یک ماه دیگه حکم برایتان صادر میشود. این در حالیست که چنگیز قدم خیر و فردین فرجی برای دومین بار است که در این دادگاه حضور میابند و دادگاهی میشوند.


شایان ذکر است محمد حسین رضایی معروف به خسرو فعال سیاسی که در 17 خرداد سال گذشته در مابین روستاهای چشمیر و بوریر شهرستان سروآباد هدف اثابت گلوله نیروهای اطلاعات سپاه قرار گرفت و در حالی که زخمی شده بود به بازداشتگاه اطلاعات سنندج منتقل شد. و بعد از آن هم به زندان مریوان و دوباره به زندان مرکزی سنندج انتقال داده شد.
چنگیز قدم و فردین فرجی در 19 خرداد در حوالی شهر سنندج نیز توسط نیروهای اطلاعات سپاه دستگیر و به اداره اطلاعات شهر سنندج منتقل میشوند که بشدت مورد آزار و شکنجه قرار می گیرند و هم اکنون نیز در زندان مرکزی شهر سنندج بسر می برند.
گفتنی است که این سه فعال سیاسی تحت فشار و شکنجه های شدید اطلاعات مجبور به اعتراف تلوزیونی در پرس تی فی شدند.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر