۱۳۹۱ فروردین ۱۹, شنبه

احضار بانوان هوادار آقای کاظمینی بروجردی به دادگاه

article pictureاحضار گروهی 8 نفر از بانوان هوادار آقای کاظمینی بروجردی به دادگاه ویژه روحانیت

بنابه گزارش رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران "هشت تن از هواداران آقای کاظمینی بروجردی که اکثرا بصورت تلفنی به دادگاه ویژه روحانیت احضار شدند. همزمان با احضارهای تلفنی فوق ، دادگاه ویژه روحانیت با ضامنین آنها تماس گرفته و آنها را مورد تهدید قرار داده اند در صورت عدم معرفی ضمانت شدگان مبلغ و یا سند به ضمانت گذاشته شده به اجرا گذاشته خواهد شد. تاریخ این فراخوان برای روزهای 21 و 23 فروردین می باشد که طی آن خانم ها رویا عراقی، مریم عظیمی، طیبه حسینی، نرگس غفارزاده، فروغ همت یار، زهرا عبدالله وند، زهره شریفی، مریم قاسمی به دادگاه ویژه روحانیت واقع در تهران خیابان زعفرانیه احضار شده اند .
قابل ذکر است از آبان سال 89 فشار و تهدید و اذیت و آزارهای عوامل حکومت و وزارت اطلاعات بر آقای بروجردی و خانواده اش به شدت افزایش یافته است. همچنین پیروان و هواداران ایشان امنیت جانی ندارند عوامل رژیم چندین بار تلاش کرده اند تا باروش های مرموزانه اقدام به حذف فیزیکی این روحانی سکولار و مخالف ولایت فقیه کرده وایشان را در داخل زندان از بین ببرند.

آخرین بار چند روز قبل از سال نو مورد سو قصد قرار گرفت و توسط عوامل رژیم مسموم گردید و در حال حاضر دچار خونریزی داخلی می باشد که علیرغم پیگیریهای خانواده، مورد درمان قرار نگرفته است و در تعطیلات نوروز در همین شرایط بدون هیچ گونه مرخصی در زندان بوده است.
اسامی احضار شدگان به شرح ذیل است:
1- دکتر رویا عراقی 42 ساله، استاد سابق دانشگاه دارای مدرک دکترای شیمی فیزیک، نامبرده تاکنون دو بار بازداشت شده ومورد شکنجه قرار گرفته است. آخرین بار پس از 6 ماه حبس در سلول انفرادی بند 209 سرانجام با قید وثیقه موقتا آزاد گردید که مجددا به دادگاه احظار شده است.
2- طیبه حسینی 40 ساله، متاهل و دارای یک فرزند، وی معلم و کارشناس زبان انگیسی میباشد. تاکنون دوبار بازداشت شده و آخرین بار در آبان 89 دریورش وحشیانه ماموران امنیتی به منزل مسکونی اش دستگیرشد و سپس پس از 5 ماه با قید وثیقه موقتا آزاد گردید.که مجددا به دادگاه احظار شده است.
3- نرگس غفارزاده، 55 ساله، دارای مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی می باشد. ( کارمند شرکت خصوصی) وی سابقه 4 بار بازداشت توسط دادگاه ویژه روحانیت را دارد. و به سه سال حبس تعلیقی متهم شده بود ولی پس از آن و در آخرین مرتبه در آبان ماه 1389 دستگیر و مورد ضرب و شتم قرار گرفت. نیروهای مهاجم در حین دستگیری به ضرب و شتم پرداختند ، وی را مجروح و بازوی او را شکستند. و پس از 5 ماه با قرار وثیقه ازاد شد.
4- فروغ همتیار،31 ساله، متاهل و دانشجوی زبان انگلیسی است. وی در سال 89 در طی یورش وسیع نیروهای اطلاعات به منازل هوادران آقای بروجردی دستگیر و مورد شکنجه واقع شده بود و پس از سی و پنج روز با قید وثیقه موقتا آزاد و منتظر حکم دادگاه بود.
5- مریم عظیمی، 53 ساله، دارای کارشناس ادبیات فارسی است. این بانوی مبارز با داشتن سابقه طولانی و فعالیت های سیاسی در راه آزادی و عدالت و تحمل زندان های دهه 60، ادامه مبارزات خود را در گروه و همکاری آقای بروجردی ادامه داد و از سال 85 تاکنون سه بار بازداشت شده است. وی آخرین بار به سه سال حبس تعلیقی محکوم شد. نامبرده در سال 1389 برای سومین بار بازداشت و 5 ماه در سلول انفرادی تحت شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفت و با قید وثیقه موقتا آزاد شد و اکنون با وجود بیماری شدید و عوارض ناشی از زندان های طولانی و شکنجه مجددا به دادگاه احضار شده است. ( مدیر مجتمع ورزشی)
6- زهره شریفی متاهل دارای یک فرزند خانه دار، ( دیپلمه ) که در نیمه مهرماه 85 به همراه آقای بروجردی و سایر دوستان وی دستگیر شده بود و همچنین در سال 1387 نیز در تحصنی مقابل دادگاه ویژه روحانیت که در اعتراض به تداوم نقض حقوق قانونی و انسانی آیت الله بروجردی برگزار گردید، دوباره همراه همسر و فرزند 5 ساله اش بازداشت شد. وی پس از تحمل 21 روز حبس و شکنجه در سلول انفرادی با قید وثیقه آزاد شده بود، لیکن در فروردین ماه جاری به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده است.
7- مریم قاسمی 34 ساله متاهل دارای دو فرزند. خانه دار، ( دیپلمه) ایشان هم در جریان تحصن سال 1387 مقابل دادگاه ویژه روحانیت دستگیر و یک ماه مورد شکنجه و بازجویی های شکننده قرار گرفت و پس از آزادی موقت با سپردن وثیقه در فروردین ماه سال جاری مجددا به دادگاه فرا خوانده شد.
8- زهرا عبدالله وند 33 ساله، ( دیپلمه) ،متاهل صاحب دو فرزند، کارمند مجموعه ورزشی ، فعال حقوق بشر و مدنی، وی در راه تبلیغ دین غیر سیاسی و حکومت غیر دینی بسیار فعال و سال ها است که به طور بی وقفه تلاش می نماید. وی تاکنون در این راه چندین بار مورد تهدید و حملات عوامل حکومت و اراذل و اوباش لباس شخصی قرار گرفته است و یک بار در اثر این حملات به شدت مجروح شد و در بیمارستان بستری گردید. شدت جراحات دست این بانوی مبارز به قدری بود که هنوز هم انگشت دست چپ وی قادر به حرکت نمی باشد. نامبرده در سال 1387 نیز در تحصن مقابل دادگاه ویژه دستگیر و مورد شکنجه قرار گرفت و اکنون برای چندمین بار فراخوانده شده است. ( پس از یک ماه حبس و شکنجه در سلول انفرادی با قرار وثیقه آزاد شد).
هشت بانوی احضار شده قرار است توسط آخوندی بنام نصرت آبادی تحت عنوان قاضی دادگاه ویژه روحانیت مورد محاکمه قرار گیرند.این فرد تقریبا تمامی هوداران اقای بروجردی را مورد محاکمه قرار داده است.نماینده دادستان دادگاه ویژه روحانیت ولی فقیه آخوندی بنام جعفر قدیانی می باشد که پرونده سازی علیه هوداران آقای بروجردی را به عهده دارد.
سیاست سرکوب روحانیون مبارز و هوداران آنها توسط ولی فقیه علی خامنه ای تعیین وتوسط دادگاه ویژه روحانیت به اجرا گذاشته می شود.دادستانی ویژه روحانیت فردی بنام محمد سلیمی توسط شخص علی خامنه ای تعیین و برای سرکوب روحانیون مبارز منصوب می شود.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، احضار تلفنی 8 بانوی هوادرا آقای بروجردی به دادگاه ویژه روحانیت برای محاکمه غیر قانونی و غیر انسانی و همچنین عدم درمان آقای بروجردی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشرو دمکراسی در ایران
18 فروردین 1391 برابر با 06 آپریل2012
گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:
کمیساریای عالی حقوق بشر
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد
کمسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا
سازمان عفو بین الملل

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر