۱۳۹۱ فروردین ۱۷, پنجشنبه

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم پزشکی در مقابل مجلس و وزارت بهداشت

article picture

جمعی از دانشجویان علوم پزشکی در رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی، در دومین روز از اعتراضات خود در مقابل مجلس تجمع کردند.
این دانشجویان که به نتایج آزمون های جامع علوم پایه اسفند ماه سال گذشته معترض هستند، روز گذشته نیز در مقابل وزارت بهداشت گرد هم آمده بودند.
به گزارش دانشجونیوز، تجمع دانشجویان علوم پزشکی از شهرهای مختلف ایران در مقابل مجلس و وزارت بهداشت در اعتراض به الزام کسب حداقل ۵٠ درصد نمره و هم چنین حذف ارفاق در نمرات به روال آزمون های قبل می باشد.
دانشجویان رشته های علوم پزشکی باید پس از دو سال و نیم تحصیل، در آزمون جامع دروس پایه شرکت کرده و حداقل ۵٠ درصد نمره را کسب کنند.


در آزمون های جامع قبلی، مسئولان با ارفاق و افزایش نمره تمامی دانشجویان، تسهیلاتی برای ادامه تحصیل دانشجویان فراهم می کردند که اکنون با لغو این افزایش نمره، دانشجویان معترض هستند.
آزمون های جامع در سه رشته دکتری حرفه ای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در کليه دانشگاه های علوم پزشکی هر ساله در دو نوبت شهريور و اسفند ماه برگزار می شود.
بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ريزی دانشگاه‌های علوم پزشکی شرط قبولی در آزمون های جامع علوم پايه از شهريور سال ٩٠ به بعد، کسب حداقل ۵٠ درصد نمره آزمون است.
«اعتراض دانشجویان وارد نیست»
از سوی دیگر دکتر جبرائیل نسل سراجی، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی در گفتگو با خبرگزاری مهر اعتراض دانشجویان را رد کرده است: "خواسته های این گروه از دانشجویان غیرمنطقی است و دادن نمره ارفاقی هم به آنها، بی مورد است."
وی در مورد سختی آزمون نیز گفته است: "آزمون در نهایت صحت برگزار شد و بر اساس ادعای همکاران هیات علمی و اعضای بورد های تخصصی، آزمون از نظر علمی مشکلی نداشت. پس از انتشار کلید اولیه به اعتراضات داوطلبان درباره سئوالاتی که چند جوابی بودند پاسخ داده شد و در هر رشته حدود ٣ تا ٤ سئوال مشکل مفهومی داشت که نمره آنها نیز برای تمام افراد در نظر گرفته شد."
دکتر سراجی هم چنین در مورد کسب حداقل نمره در این آزمون افزود: "شورای عالی برنامه ریزی مصوبه ای داشت که هر دانشجو باید ۵٠ درصد نمره را بیاورد که این موضوع منطقی بوده و از سوی وزارت بهداشت به همه دانشگاههای علوم پزشکی نیز ابلاغ شده است."


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر