۱۳۹۱ فروردین ۱۶, چهارشنبه

مصادره زمین ، مهاجرت اجباری و بازداشت تعدادی از کشاورزان خوزستان

article picture
فعالان حقوق بشر از استان خوزستان در جنوب غربی ایران اعلام کردند نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران در هفته گذشته 50 تن از کشاورزان عرب ایرانی را به دلیل اعتراض به اقدام شرکت ملی نفت به مصادره زمین های آنان دستگیر کردند.
این فعالان در تماس با العربیه.نت گزارش دادند : " به دنبال اعتراض های پی در پی کشاورزان ساکن روستاهای " عچیسه " و " شاکریه " از توابع شهرهای حمیدیه و سوسنگرد نیروهای امنیتی 50 تن از آنان را دستگیر و به بازداشتگاه ها منتقل کردند.
 بر اساس این گزارش، مصادره زمین های کشاورزان توسط شرکت ملی نفت ایران، پس از کشف یک میدان نفتی در این منطقه صورت گرفت.
 فعالان مدنی در شهرهای حمیدیه و سوسنگرد می گویند پس از آغاز اعتراض های کشاورزان ، شرکت ملی نفت ایران به آنها قول داد در مقابل زمین های مصادره شده، قطعات کشاورزی دیگری را به آنها واگذار خواهد کرد و به همین منظور از تمامی کشاورزان نام نویسی کرده اما نیروهای امنیتی در یک حمله شبانه همه کشاورزان را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل کردند.
 در این گزارش آمده است شرکت ملی نفت ایران در این راستا به ساکنان روستاهای " عچیسه " و " شاکریه " ابلاغ کرد تا در مقابل دریافت مبلغی از این شرکت، هر چه زودتر نسبت به تخلیه منازل خود اقدام و از این منطقه به جای دیگری کوچ کنند.
 فعالان مدنی عرب ایرانی به نقل از روستائیان می گویند : " مبلغ اعلام شده از سوی شرکت ملی نفت ایران حتی برای خرید یک خانه مسکونی روستایی کفاف نمی دهد و تنها می توان با آن برای مدتی کمتر از سه ماه در مناطق حاشیه شهرها زندگی کرد."
 این گزارش می افزاید چندی پیش نیز تعداد زیادی از کشاورزان عرب در شهرک های ویس و ملاثانی در 45 کیلومتری شمال شرق اهواز به دلیل قطع سهمیه آب کشاورزی دست به اعتراض های وسیعی زدند.
العربیه 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر