۱۳۹۰ فروردین ۲۴, چهارشنبه

بازداشت همزمان هشت نفر از دراویش گنابادی در شهرهای مختلف
در تیر ماه ۸۸ نیز جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به رفتار غیر قانونی دادستان گناباد مقابل دادگستری آن شهرستان  تجمع کرده بودند، که در پی این واقعه ۲۴ نفر از این دراویش محاکمه شدند.
به گزارش تارنمای مجذوبان نور، دادگاه گناباد ۱۴ نفر از این ۲۴ درویش را به سه ماه و یک روز حبس و ۵۰ ضربه شلاق تعلیقی به مدت سه سال و ۱۰ نفر دیگر را به ۵ ماه حبس تعزیری به انضمام ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی نیز مورد تایید قرار گرفت.
اینک پس از گذشت ۵ ماه از صدور رای محکومیت قطعی این ۱۰ درویش، ماموران اطلاعات به طور همزمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد،  ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکرالله حسینی و رامین سلطان‌خواه را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد کردند.
احسان‌الله امانیان و محمد کاشانی‌فر دو درویش دیگر از این  ده نفر هستند که برای آنها نیز حکم قطعی ۵ ماه حبس، ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم صادر شده است اما تا کنون دستگیر نشده اند.
رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر