۱۳۹۰ فروردین ۲۳, سه‌شنبه

بسیجی ها در تجمع بدون مجوز، آزادانه به سفارت سعودی حمله کردند


article picture


حمله نیروهای بسیج با کوکتل مولوتوف علیه سفارت سعودی در تهران ،بسیجی ها بدون مجوز آزادانه مراسم خود را برگزار کردند.
تعدادی از اعضای بسیج پس از تجمع در مقابل سفارت سعودی در تهران برای اعتراض به سیاست مطنقه ای این کشور به سمت ساختمان سفارت کوکتل مولوتوف پرتاب کردند.
نیروهای پلیس در این تجمع که بعد از ظهر روز دوشنبه (دیروز) برگزار شد دور ساختمان سفارت حصار امنیتی کشیدند اما در پایان شرکت کنندگان در اعتراضات به سمت سفارت حمله کردند.
خبرگزاری فارس در گزارش خود از این تجمع نوشته است " بین 6 الی 7 کوکتل مولوتوف " به سمت سفارت پرتاب شد.

تصاویری که خبرگزاری های دولتی جمهوری اسلامی از این تجمع منتشر کرده اند نشان می دهد نیروهای پلیس به تجمع کنندگان اجازه دادند تجمع فاقد مجوز را آزادانه برگزار کنند.
این در حالی است که معترضان در ایران از حق برگزاری تجمع مسالمت آمیز محروم هستند اما شرکت کنندگان در تجمع مقابل سفارت با خود مواد منفجره حمل کردند.
در پایان تجمع پس از حمله به سمت ساختمان سفارت تجمع کنندگان سعی کردند پرچم حزب الله لبنان را بر روی ساختمان نصب کنند اما با برخورد پلیس مواجه شدند.
در همین حال دانشجویان هوادار دولت احمدی نژاد روز سه شنبه در محوطه دانشگاه تهران تجمع مشابهی برگزار کردند.
دانشجویان بسیجی پس از برگزاری نماز جماعت به امامت علیرضا پناهیان نماینده خامنه ای در دانشگاه به راهپیمایی پرداختند و علیه حکومت های سعودی ، بحرین ، آمریکا و همچنین اسرائیل شعار سردادند.
عبدالله الشمری تحلیلگر سعودی مسائل سیاسی در گفتگو با العربیه حمله نیروهای بسیج علیه سفارت این کشور را برخلاف توافقات بین المللی به شمار آورد وتاکید کرد این بر اساس معاهده وین مسئول تامین امنیت نمایندگی های خارجی است.
الشمری گفت :" نمایندگی های جمهوری اسلامی در ریاض و جده هیچگاه مورد هجوم قرار نگرفته ونمی گیرند این در حالی است که رژیم ایران به شکل آشکار در امور داخلی تعداد زیادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس دخالت می کند."
به گفته این تحلیلگرسعودی پرتاب مواد منفجره به داخل ساختمان سفارت عدم جدی بودن نیروهای امنیتی رژیم ایران در برخورد با حمله کننده گان به سفارت را نشان می دهد.
العربیه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر