۱۳۸۹ بهمن ۲۹, جمعه

آخرین گزارش ها از بازداشت شدگان ٢۵ بهمن در بابل

در روز ٢۵ بهمن ماه امسال همزمان با تجمعات و تظاهرات حامیان جنبش سبز در شهرهای مختلف کشور، در بابل نیز تجمعی آرام شکل گرفت، که با حمله و خشونت نیروهای امنیتی و انتظامی، سرکوب و گروهی مورد ضرب و شتم و جمعی نیز بازداشت شدند.
به گزارش جرس، این منبع خبری با بیان اینکه آخرین گزارش ها نشان می دهد که ١٣ تن در جریان این تجمع آرام دستگیر شده اند، خاطرنشان کرد “تعدادی از آن ها به زندان متی کلا انتقال یافتند. حتی دو نفر از بازداشت شدگان زیر سن قانونی هستند که نام یکی از آن ها رامتین مقدادی جوان ١٧ ساله است. همچنین روز پنج شنبه ٢٨ بهمن اعلام گردید که زندانیان در بخش قرنطینه این زندان قرار گرفته اند. برخی خبرها حاکی از آن است که بازداشت شدگان مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی، قبل از انتقال به زندان قرار گرفته اند. قرار است که روز یکشنبه اول اسفندماه، بازداشت شدگان به دادگاه بروند و خبر دیگری از وضعیت آنان در دست نیست.”
همچنین در این گزارش خاطرنشان شد “خانواده های برخی از بازداشت شدگان اظهار داشته اند نیروی انتظامی که مسئولیت کنترل وضعیت آن روز را بر عهده داشت، تا یک روز بعد از تظاهرات (٢۶ بهمن)، از محل نگهداری فرزندان آنان خبری نداشت و همان روز ٢۶ بهمن، پس از مراجعات چندی از خانواده ها به زندان متی کلا، مطلع شدند فرزندان آنها به آنجا انتقال یافته اند.”
گفتنی است روز بیست و پنجم بهمن ماه، در جریان سرکوب تظاهرات و تجمعات حامیان جنبش سبز که در حمایت از اعتراضات مردمی در منطقه و به دعوت میرحسین موسوی و مهدی کروبی انجام پذیرفت، تعدادی زیادی از شهروندان در تهران، مشهد، شیراز و اصفهان بازداشت شده اند که منابع خبری از حدود صدها زخمی و دو هزار بازداشت گزارش داده اند.

رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر