۱۳۸۹ بهمن ۲۶, سه‌شنبه

رد وابسته بودن دانشجوی کشته شده به سازمان های حکومتی رژیم

فراخوان دانشجویان برای شرکت در مراسم تشییع جنازه شهید صانع ژاله

در پی به شهادت رسیدن صانع ژاله، دانشجوی دانشکده هنر تهران که توسط نیروهای حکومتی در تظاهرات اعتراضی دیروز به شهادت رسید، دانشجویان این دانشکده ضمن برگزاری تجمع اعتراضی خواهان محاکمه عوامل واقعی این جنایت شدند.

به گزارش دانشجونیوز در تجمع امروز دانشجویان دانشکده هنر، یکی از دوستان شهید صانع ژاله ضمن رد وابسته بودن این شهید به سازمان های حکومتی، اعلام داشته که وی به عنوان یکی از معترضین به حاکمیت در تجمعات دیروز شرکت داشته است.
بسیج دانشجویی به همراه رسانه های وابسته به حاکمیت با تبلیغات فراوان با سرپوش گذاری به جنایت عوامل حکومتی خود سعی در القای این مطلب دارند که وی از اعضای فعال بسیج دانشجویی بوده که توسط نیروهای مخالف جمهوری اسلامی به قتل رسیده است.

طبق گزارشات اولیه که به دانشجونیوز رسیده است شهید صانع ژاله از اعضای شورای عمومی انجمن اسلامی این دانشگاه بوده و به عنوان یکی از معترضین به حاکمیت در تجمع روز ٢۵ بهمن شرکت داشته است. همچنین خانواده وی برای انجام مصاحبه با رسانه های حکومت و بیان خواسته های آنان در صدا و سیما تحت فشار زیادی قرار گرفته اند.

داستان" اتوبوس" نوشته صانع ژاله ، در شماره ٣۷ نشریه آزما به چاپ رسیده است که بنا برمنابع خبری وابسته به سپاه پاسداران در گروه نشریاتی که در راستای اهداف جنگ نرم فعالیت میکنند قرار دارد.

گروه های مختلف دانشجویی اعلام داشته اند که فردا در مراسم تشییع جنازه این شهید آزادی خواه شرکت خواهند کرد و اجازه برگزاری مراسم تشییع جنازه حکومتی و مصادره این شهید توسط قاتلان وی را نخواهند داد. این مراسم فردا از ساعت ٩ صبح از جلوی دانشگاه هنر بالاتر از چهار راه ولیعصر انجام خواهد شد.


....
شهادت صانع ژاله دانشجوی کرد دانشگاه هنر تهران به دست نیروهای حکومتی
روز گذشته، ٢۵ بهمن ماه صانع ژاله دانشجوی اهل تسنن رشته نمایش دانشگاه هنر تهران در پی تیراندازی نیروهای امنیتی در خیابان های مرکزی تهران به شهادت رسید.


به گزارش دانشجونیوز صانع ژاله متولد سال ١٣۶٣ دانشجوی کرد زبان اهل پاوه، پس از اعزام به بیمارستان و در پی ناکامی تیم پزشکی برای نجات وی به شهادت رسید.

در پی تظاهرات روز گذشته که با حضور شمار زیادی از معترضان حکومت در شهر تهران و چند شهر دیگر از جمله شیراز، اصفهان و ... برگزار گردید، نیروهای امنیتی با حضور بسیار گسترده به برخورد با معترضین اقدام نمودند. گزارش های رسیده به دانشجو نیوز حاکی از بازداشت گسترده معترضان و کشته و زخمی شدن تنی چند از آنها می باشد.

در حالی که معترضان با حضور گسترده در نقاط بسیاری از شهر تهران دست به تظاهرات زده اند خبرگزاری های وابسته به حکومت همچون فارس نیوز، مهر، تابناک، اینده و ... با جعل آشکار اخبار مرتبط با این روز عده معترضان را قلیل و در حد چند ده نفر ذکر کردند.

همچنین این رسانه ها با پوشش گسترده خبری سعی در القای این مطلب دارند که به شهادت رساندن این دانشجوی جوان دانشگاه هنر از سوی گروه های مخالف جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است. این خبرگزاری ها همچنین در تلاش هستند که این دانشجو را "بسیجی" معرفی کنند. این اقدام نیروهای امنیتی و رسانه های وابسته به آنان پیش از این نیز صورت گرفته است. در جریان اعتراضات پس از تقلب در انتخابات گذشته که منجر به شهادت رسیدن ده ها تن از مردم از جمله ده ها دانشجو شد، نیروهای امنیتی کشور تلاش کردند با اقداماتی همچون تحریف اخبار و یا فشار بر خانواده ها، این دانشجویان را "بسیجی" و از نیروهای حامی حکومت معرفی کنند.

امروز خبرگزاری فارس در حالی با یکی از عوامل حکومتی که بازوی سرکوب دانشجویان در دانشگاه ها به شمار میروند مصاحبه ای انجام داده و از قول او مینویسد: "جنبش دانشجويی و دانشجويان كشور به خونخواهی اين دانشجوي شهيد انتقام سختی از موسوی و كروبی خواهند گرفت." همچنین خبرگزاری فارس به نقل از بسیج دانشجویی میگوید که تشییع جنازه این دانشجوی شهید از محل دانشگاه تهران صورت میگیرد. خبرگزاری مهر نیز به نقل از رییس دانشگاه هنر می گوید که این دانشجوی کرد زبان اهل تسنن از دانشجویان بسیجی! بوده است که در تظاهرات روز ٢۵ بهمن شرکت کرده است.

این در حالی است که پیش از این شمار زیادی از دانشجویان و تشکل های دانشجویی با صدور بیانیه هایی حمایت خود را از رهبران جنبش سبز و اعتراض مسالمت آمیز مردم علیه حاکمیت اعلام کرده بودند.

به نظر میرسد پروژه جعل تشکل های دانشجویی توسط حاکمیت اکنون به پروژه مصادره شهدای جنبش مردمی ایران تبدیل شده است و حاکمیت درصدد است که برخورد وحشیانه نیروهای امنیتی با معترضان را به نیروهای مخالف خود نسبت دهد.

وبسایت دانشجونیوز به تمامی دانشجویان ایران، و خانواده شهید آزادی خواه، صانع ژاله تسلیت عرض میکند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر