۱۳۸۹ اسفند ۲۳, دوشنبه

پاسدار علی فضلی :حمله و هک سایت‌ها کار لشکر سایبری سپاه است

article pictureعلی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین اعلام کرد «لشکر سایبری» سپاه پاسداران که متشکل از بسیجیان است در هک و حملات اینترتی به سایت‌های «دشمنان انقلاب» فعال هستند.

آقای فضلی روز یکشنبه (۲۲ اسفند) به خبرگزاری مهر گفته که «متخصصینی» از بسیج اساتید، بسیج دانشجویی، بسیج طلاب و حتی بسیج خواهران بدنه «لشکر سایبری» سپاه را تشکیل داده‌اند.

وی افزوده است: «همان‌طور که در حوزه سایبری به ما هجمه وارد می‌شود لشکر سایبری ما هم به سایت‌های دشمن هجمه وارد می‌کنند.»

فضلی اعلام کرده که معاونت فن آوری و اطلاعات سازمان بسیج در حوزه سایبر و مقابله با جنگ نرم «گام‌های اساسی» برداشته است.

به گفته وی «‏با توجه‎ ‎به ‏اتصال‌ سپاه به بسیج و نیروهای انقلاب هیچ‌گونه محدودیتی در رابطه با تعداد‎ ‎نیروهای متخصص در ‏زمینه جنگ ‏سایبری نداریم‎ و علت موفقیت سپاه در عرصه جنگ سایبری هم استفاده از متخصصین بسیجی است.»

اظهارات این فرمانده سپاه در شرایطی ایراد می‌شود که هفته گذشته نیز غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلام اینکه بزودی «قرارگاه جنگ سایبری جمهوری اسلامی» راه‌اندازی خواهد شد از هکر‌های با «حسن نیت» دعوت به همکاری کرده بود.

جمهوری اسلامی در دو سال گذشته سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در زمینه فیلترینگ، هک و حملات اینترنتی به سایت‌های منتقد و مخالف خود داشته است.

ارتش سایبری ایران که مهم‌ترین گروه هکری در جمهوری اسلامی شناخته می‌شود تاکنون با حمله به برخی سایت‌های مستقل خبری، روند فعالیت آن‌ها را برای مدتی با اختلال مواجه کرده است.

مقام‌های جمهوری اسلامی هک شدن سایت‌های منتقد و مخالف را نشانه قدرت سایبری خود دانسته و همواره از این اقدام خرابکارانه به خوبی یاد می‌کنند.
برگرفته از دیگربان
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر