۱۳۹۰ مرداد ۸, شنبه

دیلی تلگراف: همین را کم داشتیم که یک فرمانده سپاه رئیس اوپک شود

article picture


"کان کافلین" در "دیلی تلگراف" در مقاله ای تحت عنوان"همین را کم داشتیم که فرمانده سپاه پاسداران رئیس اوپک شود" ، نوشت: در حالی که اقتصاد جهان در آستانه ی ورشکستگی است، خبری هشدار دهنده مبنی بر تلاش ایران برای انتصاب یکی از فرماندهای سپاه پاسداران بر ریاست بر اوپک به گوش می رسد، سازمانی که که کشورهایی با بالاترین ذخیره نفت در آن عضو هستند.
سایت حکومتی انتخاب:رستم قاسمی 61 ساله و فرمانده سپاه پاسدران توسط احمدی نژاد نامزد احراز وزارت نفت ایران و ریاست بر اوپک شده است.
با توجه به ریاست دوره ای بر اوپک، ایران از اکتبر گذشته ریاست بر اوپک را برعهده داشته است. اما تصمیم احمدی نژاد برای معرفی کردن قاسمی که تحت تحریم های بین المللی است برای در اختیار گرفتن اتاق ریاست اوپک موجی از شوک به اقتصاد جهان وارد ساخته است!
دیلی تلگراف می افزاید: این انتصاب باید توسط پارلمان ایران تایید شود اما اگر تایید شود، سرنوشت قیمت نفت در دستان مردی که تمام زندگی خود را صرف مخالفت با غرب کرده است خواهد افتاد.
قیمت نفت هم اکنون بالاست و البته همین مقدار هم در بازار جهانی، قابل قبول نیست و این چشم انداز که ایران از قیمت نفت استفاده کند تا از جهان زهر چشم بگیرد ، چیزی است که خواب را از چشمان ما ربوده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر